Hory, horolezectví, turistika, skialpinismus, rybaření a příroda
Mnoho fotografií na www.horalezhane.rajce.idnes.cz
P5310004_1.jpg
bolivia2.jpg
Толбачик-23.jpg
sibir.png
Logo Horalé z Hané - Noshaq.jpg
cordillera_blanca.jpg
PB192584.JPG
http://dhaulaghiri-trek-a-dhampus-peak.webnode.cz/
http://dhaulaghiri-trek-a-dhampus-peak.webnode.cz/
Muztaghata 2013

Muztaghata 2013

PA235193.jpg
PA310655b.jpg
P8030362_resize.JPG
P8170816_poutak.jpg
Cestovatelské stránky kamaráda Pavla Dušičky
Hory a skály
Editace stránek
Stránky systému Webgarden
Stránky zdarma

Skialp v Jeseníkách - Vozka a Keprník - únor 2010

Skialp v Jeseníkách - Vozka a Keprník - únor 2010 - obrázek

Skialp v Jeseníkách - Vozka a Keprník - únor 2010 - obrázek

Skialp v panenském sněhu v okolí Vozky a výšlap ve vichru na Keprník

Auto zanecháváme v Ostružné. Nejprve je třeba jít kousíček cesty po silnici, která je místy docela ledová. Lyže si neseme v ruce. Na první zasněžené louce nasazujeme lyže a pomalu se suneme příjemně jen volně zvlněným terénem směrem do Branné. Na rozcestí Banjaluka se napojujeme na žlutou značku, která nás vede lesní cestou na Volské louky. Je docela chladno, ale počasí je příjemné. Občas svítí i sluníčko, čím jsme ale výš, tím častěji slunce střídá mlha.

Na Volských loukách opouštíme lesní cestu. Les v těchto místech prořídl, mlha zhoustla a vítr řádně zesílil. Balíme se do kapucí, zipy u bundy zatahujeme až ke krku a moc se nezastavujeme a raději stoupáme k Hášově chatě. Odtud až na Vozku si užíváme naprosto panenského prašanu. Nikdo tu nešel, tak sněhovou peřinu narušují jen naše stopy. Místy opět začíná svítit sluníčko. Nemůžeme se té nádhery nabažit. Okouzleni přírodou se pomalu dostáváme ke skalám zvaným Vozka. Tady lyže sundáváme a jdeme se na skály vyřádit.

Fotogalerie:

http://horalezhane.rajce.idnes.cz/Jeseniky_-_Vozka%2C_Keprnik_-_unor_2010/

Další naše cesta vede přes Keprník na Šerák. Zatímco na Vozkovi nám počasí dopřálo si prašanu užít, při stoupání na Keprník nám sněhu dopřává až až. Slunce opět prohrálo boj s mraky a stále sílící vítr nám neustále žene prachový sníh do očí. V boji s větrem se dostaneme podél tyčového značení na Keprník. Tady jen nezbytně vystoupíme na vrchol a honem začínáme sjíždět na Šerák. Tady už se počasí zase trochu umoudřuje, tak si chvíli odpočineme. Dál pokračujeme přes Mračnou horu k horní stanici lanovky a dolů do Ramzové už sjíždíme po sjezdovce. Horní úsek ještě docela jde, sice místy silně fouká, ale lidí je tu málo. Za to z Čerňavy dolů je sjezdovka narvaná k prasknutí, hodně ledová, tak si sjezd příliš neužíváme. Dole u vleků odbočíme na louky, které se mírně svažují do Ostružné. Po nich se svezeme až skoro do vesnice. Posledních pár desítek metrů už jdeme s lyžemi na zádech.

15.12.2010 13:15:14
horalezhane
hanak.marketa@centrum.cz
Kontakt: horalezhane@centrum.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one