Hory, horolezectví, turistika, skialpinismus, rybaření a příroda
Mnoho fotografií na www.horalezhane.rajce.idnes.cz
P5310004_1.jpg
bolivia2.jpg
Толбачик-23.jpg
sibir.png
Logo Horalé z Hané - Noshaq.jpg
cordillera_blanca.jpg
PB192584.JPG
http://dhaulaghiri-trek-a-dhampus-peak.webnode.cz/
http://dhaulaghiri-trek-a-dhampus-peak.webnode.cz/
Muztaghata 2013

Muztaghata 2013

PA235193.jpg
PA310655b.jpg
P8030362_resize.JPG
P8170816_poutak.jpg
Cestovatelské stránky kamaráda Pavla Dušičky
Hory a skály
Editace stránek
Stránky systému Webgarden
Stránky zdarma

Skialp - Šerák, Keprník, Vozka - březen 2013

P3025896.JPG
Konečně se nám podařilo vyrazit do hor na dva dny. Krom toho, že si chceme užít spaní na sněhu, jsme natěšení na vyzkoušení nových péřových kalhoty Kjerag od Sira Josepha. Sice nejsou hlášeny nijak extrémní podmínky, ale jsme na ně zvědavi.
Vyrážíme z Ostružné a nahoru na Čerňavu to bereme zprvu cestou necestou. Přecházíme louku, do zad nám krásně svítí sluníčko, pak se vnoříme do lesa a podle Zdenkovi GPS, kterou má hlavě, stoupáme vzhůru. Časem natrefíme na červenou značku, která nás zhruba po kilometru dovede na Čerňavu. Dál už nijak neexperimentujeme a pokračuje po stezce na Šerák. Sluníčko se začíná pomalu sklánět a v okamžiku, kdy docházíme k Chatě Jiřího na Šeráku se už ukládá ke spánku zcela. Neodpustíme si zastávku na chatě, kde si dáme hrachovou polévku (to aby nám v noci bylo teplíčko  ) a pivo. Pak se vrátíme do mrazivé noci a vyhledáme vhodné místo pro spánek. Nad hlavou nám září milióny hvězd, je krásná jiskrná, i když relativně teplá noc. Teploty neklesají pod minus osm stupňů. Snažíme se pobývat venku co nejvíce, abychom vyzkoušeli kalhoty. A v tomhle počasí je v nich skutečně krásně teplo. Jsme spokojeni. Navaříme na noc ještě termosky čaje a pak už zalézáme do dalšího peří do stanu.
Přes noc se nám trošku rozfoukalo a brzké ranní sluníčko záhy střídá mlha, do které se halí nejprve vrchol Keprníku, posléze i celé okolí. Sbalíme stan a vydáme se přes Keprník na Vozku a odtud se vrátíme zpět na Šerák. Cestu dolů do Ramzové volíme po sjezdovce. Markéta je ze sjezdu opět nešťastná. Nevíme, jak se to přihodilo, ale loni zapomněla lyžovat. Je to zvláštní – do loňska sjela kdejakou sjezdovku, Velký kotel, volné terény v Alpách…
14.04.2013 09:33:39
horalezhane
hanak.marketa@centrum.cz
Kontakt: horalezhane@centrum.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one