Hory, horolezectví, turistika, skialpinismus, rybaření a příroda
Mnoho fotografií na www.horalezhane.rajce.idnes.cz
P5310004_1.jpg
bolivia2.jpg
Толбачик-23.jpg
sibir.png
Logo Horalé z Hané - Noshaq.jpg
cordillera_blanca.jpg
PB192584.JPG
http://dhaulaghiri-trek-a-dhampus-peak.webnode.cz/
http://dhaulaghiri-trek-a-dhampus-peak.webnode.cz/
Muztaghata 2013

Muztaghata 2013

PA235193.jpg
PA310655b.jpg
P8030362_resize.JPG
P8170816_poutak.jpg
Cestovatelské stránky kamaráda Pavla Dušičky
Hory a skály
Editace stránek
Stránky systému Webgarden
Stránky zdarma

Přechod části jesenického hřebene - leden 2013

P1265811.JPG
Předpověď na víkend je příznivá, má být sice hodně mrazivo, (až mínus 20), ale také slunečno. Zabalíme batohy na dva dny, na Skřítku nasadíme lyže a stoupáme vzhůru na hřeben. Tradičně mi cestou mrznou ruce. To je můj nekonečný boj.
Pomalu docházíme ke Ztraceným kamenům, sluníčko svítí, větřík nefouká. Je jiskrno. Jen sněhu není moc, občas z něj lezou kameny a větve. To na sjezd nebude úplně ideální, shodujeme se se Zdendou.
Míjíme Pec, Pecný, Břidličnou horu a v dáli se na nás směje vysílač Pradědu. Je krásně. Z mlhy vystupuje Králický Sněžník a Dlouhé Stráně. Právě na ně míří naše pohledy nejčastěji.Chceme se tudy zítra vracet, tak se snažíme najít ideální trasu, jak se z nich dostat zpět na hřeben. Jednoduché to nebude, ale za jasného počasí bychom to měli zvládnout. Tentokrát je na horách výborná kvalita sněhu, lavinovka dvojka, zřejmě ideální podmínky pro sjezdy ze zdejších hřebenů.
Na Vysoké holi nám hory ukazují, že umí měnit počasí skoro z minuty na minutu. Silně fouká, halíme se do kapuc. A já si cestou říkala, proč běžkaři jdoucí proti nám, jsou zabalení šálami, ze kterých jim koukají jen oči. Rychle sundáme pásy a už sjíždíme na Petrovy kameny. Tam se naše cesty na krátko rozdělí. Zdenda se vydá po Áčku dolů, já jedu volným teréném rovnou na rozcestí u Barbory. Zdenda si jízdu pochvaloval, já ale také. Sníh byl skvělý. Dál pokračujeme klasickou, mineme Švýcárnu a přes Malý Jezerník a Vírovku dojdeme na vrchol Velkého Klínovce. Odtud vedou sjezdovky dolů na Červenohorské sedlo.
Polévka a pivečko na turistické chatě je lákadlo, kterému neodoláme.
Ráno je mlha, fouká a podle aktuální předpovědi nemá být krásně slunečno, jak ještě v pátek slibovali meteorologové, ale má se počasí zhoršovat. Za tohohle počasí nemá smysl jít bloudit někam mezi Dlouhé Stráně a Velký Máj. Rozhodujeme se pro návrat stejnou cestou. Na rozcestí Pod Pradědem, ale namíříme na jeho vrchol. Za mlhy pak sjíždíme po Václaváku k rozcestí U Barborky. Tam posvačíme, nasadíme pásy a začneme stoupat zpět na hřeben. U Petrových kamenů se na chvíli mlha roztrhá, ale je to opravdu jen chvilička. Pak se definitivně zatáhne, začne foukat. Jen s malou zastávkou na Jelení studánce dorazíme zpět na Skřítek. Krátce po našem příjezdu začíná sněžit.
05.03.2013 18:47:34
horalezhane
hanak.marketa@centrum.cz
Kontakt: horalezhane@centrum.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one