Hory, horolezectví, turistika, skialpinismus, rybaření a příroda
Mnoho fotografií na www.horalezhane.rajce.idnes.cz
P5310004_1.jpg
bolivia2.jpg
Толбачик-23.jpg
sibir.png
Logo Horalé z Hané - Noshaq.jpg
cordillera_blanca.jpg
PB192584.JPG
http://dhaulaghiri-trek-a-dhampus-peak.webnode.cz/
http://dhaulaghiri-trek-a-dhampus-peak.webnode.cz/
Muztaghata 2013

Muztaghata 2013

PA235193.jpg
PA310655b.jpg
P8030362_resize.JPG
P8170816_poutak.jpg
Cestovatelské stránky kamaráda Pavla Dušičky
Hory a skály
Editace stránek
Stránky systému Webgarden
Stránky zdarma

Na skialpech na Radhošť - leden 2013

Po letech jsme se vrátili do Beskyd a vyrazili na skialpech na Radhošť. Za ty roky, co jsme tu nebyli, les poněkud zhoustl. Takže tam, kde jsme před lety krásně sjížděli, se letos nedalo :-(

Z Pinduli stoupáme prašánkem směrem na Kání. Stopa je prošlápnutá, ale s povzdechem zjišťujeme, že les je hodně zarostlý. Před pár lety jsme tudy sjížděli docela bez problémů. Tentokrát to asi na sjezd moc nebude. Ale přece to kvůli tomu neotočíme.

U rozcestí Černá hora se trochu občerstvíme. Odhodíme pár svršků – je docela teplo, nefouká. Ovšem brzy se zase začneme oblékat. Už cestou ke sjezdovce pod Radhoštěm se začíná rozfoukávat a nahoře se musíme schovat do závětří kapličky Cyrila a Metoděje.

Původně jsme měli v plánu si chvíli na sjezdovce zalyžovat, ale vlek je mimo provoz. Operativně se tedy rozhodujeme popojít směrem k Pustevnám. Upamatováváme se, že před pár lety, kdy jsme tudy šli naposledy, jsme nějakou sjezdovku míjeli. Pravda, je vzdálená od Radhoště asi dva kilometry, ale časově by nám to pořád mělo vycházet. Nechceme totiž sjíždět za tmy. Vleky jsou v provozu, sjedeme tedy dolů a koupíme si dvouhodinovou permanentku. Je sice hustá mlha a docela fouká, přesto si oba zalyžujeme dle svých představ. Po dvou hodinách se vydáme mlhou na cestu zase zpátky. Skvělý sjezd nás čeká na sjezdovce pod Radhoštěm. Zbytek cesty k parkovišti, kam dorazíme už za tmy, lze nazvat střídavě oblačno.

P1205802.JPG
06.02.2013 20:13:43
horalezhane
hanak.marketa@centrum.cz
Kontakt: horalezhane@centrum.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one