Hory, horolezectví, turistika, skialpinismus, rybaření a příroda
Mnoho fotografií na www.horalezhane.rajce.idnes.cz
P5310004_1.jpg
bolivia2.jpg
Толбачик-23.jpg
sibir.png
Logo Horalé z Hané - Noshaq.jpg
cordillera_blanca.jpg
PB192584.JPG
http://dhaulaghiri-trek-a-dhampus-peak.webnode.cz/
http://dhaulaghiri-trek-a-dhampus-peak.webnode.cz/
Muztaghata 2013

Muztaghata 2013

PA235193.jpg
PA310655b.jpg
P8030362_resize.JPG
P8170816_poutak.jpg
Cestovatelské stránky kamaráda Pavla Dušičky
Hory a skály
Editace stránek
Stránky systému Webgarden
Stránky zdarma

Sulovské skály - lezení - červen 2012

Sulovské skály - lezení - červen 2012 - obrázek

Sulovské skály - lezení - červen 2012 - obrázek

Lezení na Veži nad ohniskom, Veterné, Tabuli, Trojzubci a VPN

S lezením začínáme v našich oblíbených cestách v sektoru Javor.   Pavel, pro kterého je to první lezení po operaci kolene, s Jiťou se jdou hned na úvod lezení odřít na Veternou do Južného komína (4) a vyblbnout se na Južný traverz (4). My lezeme naproti na Veži nad ohniskom – Jarušku (3-) a převislou Marišku (5-). Pak se vyměníme. Markétě se podaří poprvé dolézt až nahoru Južný traverz. I když nutno přiznat, že stoprocentně hladké to nebylo. Jiťa se zase omotá skoro kolem dokola Veže nad ohniskom, když ji v jednom místě ujedou nohy.  Zbytek lezeckého odpoledne trávíme na Tabuli.  Zdenda s Pavlem si dají Cik cak (5), všichni společně pak jdeme do Mňam mňam (4+).  Na závěr si kluci ještě dají Celkom peknou (5).

Fotogalerie:

http://horalezhane.rajce.idnes.cz/Sulovske_skaly%2C_lezeni_-_cerven_2012/

V příšerném vedru se nám už nechce dál zůstávat ve skalách, všichni chceme vyměnit koupání ve vlastním potu za koupačku v pískovně u obce Predmier. Super osvěžení s výhledem na Sulovské skály je příjemným pokračováním. A aby toho skvělého nebylo málo, stavíme se v Bytči na zmrzlině, která patří k nejlepším, jaké jsme kdy jedli.  Den uzavřeme pečením buřtů.

Ráno se musíme sbalit, protože ze Sulovek se přesouváme na rovnou na raft na Dunajec. Tropické vedro pokračuje. Už o půl deváté je přes pětadvacet stupňů. Doštracháme se na Trojzubec, kde si vylezeme naši oblíbenou Climbing for all (4) a po očku sledujeme Pavla, jak se drápe do dvou převislých šestek New age (6) a West side story (6-). „Uf, uf, jááááá, tohle si dát hned po ránu,“ komentuje mezi funěním své výkony. Nicméně obě cesty skvěle vyleze. Zdeněk si dá West side story (6-). Markéta zatím jistí Jitku na čtverce. Výkon Zdenda tedy nikdo z nás nevidí, za to z jeho komentářů si lezení dokážeme živě představit. „Dober, do p…., dober, já se na to v…., dober“. Zkrátka mezi neustále se opakujícm slovo dober jsou vkládány různé peprné výrazy. Ani jsme netušili, jak široký reportoár jich má. Do cesty West side story (6-) se pustí i Markéta a v převisu si pěkně zařádí.  Na závěr je spuštěna dolů a její třesoucí ručičky vypovídají své.

Cestou k autu se stavíme ještě na VPN, kde nám Pavel vybere krásnou cestu Scrabánia (5) s jedním problematickým místem pro nás zbývající tři. Všichni se v něm na nějakou dobu zasekneme, ale nakonec dolezeme nahoru.  Zdenda si počká, až Markéta se do onoho místa dostane, chvíli se v něm šťaví a v tom okamžiku zahlásí: „Tu paštiku máme napůl nebo ji můžu sníst celou?“ Osazenstvo pod skalou propadá v hurónský smích, jak Zdenda umí využít okamžiku. Markéta totiž s vypětím všech sil zaupí : „Sněz ji celou.“ Je si totiž vědoma toho, že kdyby odpověděla, ať jí půl nechá, tak se začne Zdenda vyptávat, kam ji odložit, aby do ní nenalezli mravenci… a na to teď rozhodně náladu nemá. Řeší přeci „náročný“ problém ve skále.

Po lezení míříme rovnou do Predmiera na koupačku a pak už pádíme směr Tatry. Po příjezdu zamíříme na pivko, kde čekáme na příjezd zbytku skupiny. Na noc se se stavěním stanu nijak nenamáháme a všichni uléháme jen tak pod hvězdy.

 

 

10.07.2012 22:57:21
horalezhane
hanak.marketa@centrum.cz
Kontakt: horalezhane@centrum.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one