Hory, horolezectví, turistika, skialpinismus, rybaření a příroda
Mnoho fotografií na www.horalezhane.rajce.idnes.cz
P5310004_1.jpg
bolivia2.jpg
Толбачик-23.jpg
sibir.png
Logo Horalé z Hané - Noshaq.jpg
cordillera_blanca.jpg
PB192584.JPG
http://dhaulaghiri-trek-a-dhampus-peak.webnode.cz/
http://dhaulaghiri-trek-a-dhampus-peak.webnode.cz/
Muztaghata 2013

Muztaghata 2013

PA235193.jpg
PA310655b.jpg
P8030362_resize.JPG
P8170816_poutak.jpg
Cestovatelské stránky kamaráda Pavla Dušičky
Hory a skály
Editace stránek
Stránky systému Webgarden
Stránky zdarma

Lezení v Sulovských skalách - srpen 2011

Lezení v Sulovských skalách - srpen 2011 - obrázek

Lezení v Sulovských skalách - srpen 2011 - obrázek

Skvělé lezení na slepenci v Sulovských skalách. Lezli jsme v sektorech Javor a Skály pod hradom, a to konkrétně na Trojzubci, Veži nad ohniskom, Veterné a Bouldrovně.  

Večer po příjezdu na Čierne nás vítá zvláštní červenofialová obloha s bouřkou. Ráno však vypadá krásně, tak po osmé hodině odjíždíme do Sulovských skal. Cestou se ještě stavujeme u Štefana, který nám koupil horolezeckého průvodce Slovenské skály II., který byl velmi těžko k sehnání.

 

Fotogalerie:

http://horalezhane.rajce.idnes.cz/Sulovske_skaly%2C_lezeni_-_srpen_2011/

S lezením začínáme na Trojzubci. Oba dva dvakrát vylézáme pěknou cestou Climbing for all (4). Pak se přesouváme na Vežu nad ohniskom. Napřed lezeme na věž lehčí cestou Evička (4-). Jakou druhou cestu na tuto věž si vybíráme sousední lehce převislou Marišku (5-). Cesta se nám moc líbí, ale Markéta si v převisu musí trochu zabojovat. Zvládne to a doleze taky nahoru. Zdenda se vzápětí vydává naproti na Veternou, kde si vytahuje čtverkový Južný komín (4) a pak exponovaný Južný traverz (4). J sou to docela výživné cesty. A protož po slanění z Veterné máme lano přímo na cestě Po paprčiách (7), zkouší si Markéta začátek. Dostane se k prvnímu borháku. Třeba to příště půjde zase o kousek.

Na závěr dne se přesouváme na Bouldrovňu, kde jsou dvě lehčí cesty Sněhulienka (3) a Kristínka (3+).  Pak už se musíme se skalami rozloučit a vracíme se na chajdu, kde trávíme zbytek dne grilováním masa.

Neděli už lézt nejdeme, čeká nás práce na chajdě.  Zdenda zvládne posekat velkou hromadu dříví na zimu a Markéta zase obskládat tímto dřevem šopu.

21.08.2011 21:00:44
horalezhane
hanak.marketa@centrum.cz
Kontakt: horalezhane@centrum.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one