Hory, horolezectví, turistika, skialpinismus, rybaření a příroda
Mnoho fotografií na www.horalezhane.rajce.idnes.cz
P5310004_1.jpg
bolivia2.jpg
Толбачик-23.jpg
sibir.png
Logo Horalé z Hané - Noshaq.jpg
cordillera_blanca.jpg
PB192584.JPG
http://dhaulaghiri-trek-a-dhampus-peak.webnode.cz/
http://dhaulaghiri-trek-a-dhampus-peak.webnode.cz/
Muztaghata 2013

Muztaghata 2013

PA235193.jpg
PA310655b.jpg
P8030362_resize.JPG
P8170816_poutak.jpg
Cestovatelské stránky kamaráda Pavla Dušičky
Hory a skály
Editace stránek
Stránky systému Webgarden
Stránky zdarma

Potštátské skály, lezení - červenec 2011

Potštátské skály, lezení - červenec 2011 - obrázek

Potštátské skály, lezení - červenec 2011 - obrázek

Potštátské skály nacházející se nedaleko Hranic se v posledních letech stávají mezi lezci hodně oblíbeným místem. Tyto až pětadvacet metrů vysoké skály, které jsou tvořeny břidlicí a občasným výskytem křemene, nabízí pár cest nejrůznějších obtížností.

Potštátské skály nacházející se nedaleko Hranic se v posledních letech stávají mezi lezci hodně oblíbeným místem. Tyto až pětadvacet metrů vysoké skály, které jsou tvořeny břidlicí a občasným výskytem křemene, nabízí pár cest nejrůznějších obtížností. Najde se tu jedna trojková cesta, několik čtverek, pětek a nejtěžší je za 7+. Skály jsou velmi dobře odjištěny. Jejich nevýhodou je, že pokud se tu sejdou tři lezecké dvojice a více, tak už je na nich narváno. Což bývá o pěkném víkendu pravidlem. Už se nám mockrát stalo, že jsme na Potštát přijeli a ani nevystupovali z auta. Skály jsou v obležení fakt dost často.

Fotogalerie:

http://horalezhane.rajce.idnes.cz/Potstatske_skaly%2C_lezeni_-_cervenec_2011/

Meteorologové hlásí zataženo a občasné dešťové přeháňky. Zkusíme jít lézt na Poštát, protože je tu šance, že by tu nemuselo být moc lidí, přestože je neděle. Cestou nás chytá první přeháňka a kousek před Potštátem pořádný liják. Dokonce zvažujeme, že to otočíme a vrátíme se domů. Nakonec do skal přece jen dojedeme a ejhle – tady je sucho. Kromě nás tu byla jedna skupinka lezců, kteří právě odjíždí a druhá trojice leze už jen jednu cesta a balí to taky.

My si přelezeme naše oblíbené cesty Babinec 4, Kapradinovou 4, Vendulku 4 a Táňu 5. Přestože je konec července, tak na večer už začíná být docela chladno. Před sedmou to tedy balíme.

26.07.2011 13:35:33
horalezhane
hanak.marketa@centrum.cz
Kontakt: horalezhane@centrum.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one