Hory, horolezectví, turistika, skialpinismus, rybaření a příroda
Mnoho fotografií na www.horalezhane.rajce.idnes.cz
P5310004_1.jpg
bolivia2.jpg
Толбачик-23.jpg
sibir.png
Logo Horalé z Hané - Noshaq.jpg
cordillera_blanca.jpg
PB192584.JPG
http://dhaulaghiri-trek-a-dhampus-peak.webnode.cz/
http://dhaulaghiri-trek-a-dhampus-peak.webnode.cz/
Muztaghata 2013

Muztaghata 2013

PA235193.jpg
PA310655b.jpg
P8030362_resize.JPG
P8170816_poutak.jpg
Cestovatelské stránky kamaráda Pavla Dušičky
Hory a skály
Editace stránek
Stránky systému Webgarden
Stránky zdarma

První peilsteinské pětky - srpen 2011

První peilsteinské pětky - srpen 2011 - obrázek

První peilsteinské pětky - srpen 2011 - obrázek

Peilsteinské lezení se vydařilo na jedničku. Sice nás zpočátku potrápilo počasí, ale v sobotu po poledni se udělalo krásně a sluníčko vydrželo i celou neděli. Zalezli jsme si krásné cesty v sektorech A, B, E, N a J.

Přestává pršet, tak vyrážíme do skal. Bereme si s sebou i vercajk, kdyby náhodou byly skály suché a děláme dobře, protože nahoře pofukuje, takže skály rychle oschly.

Fotogalerie:

http://horalezhane.rajce.idnes.cz/Peilstein%2C_lezeni_-_srpen_2011/

Začínáme v sektoru A, a to především kvůli Adéle a Radkovi, aby se trochu rozlezli. Napřed si dávají jednoduchou dvojku, pak už všichni lezeme pěknou sousední čtyřku. Hned na začátku lezení se k nám přidává nějaký pes. Mysleli jsme, že patří lezcům pod námi, ale zdá se, že ne. Leží nám oddaně u nohou a kam se pohneme, tam jde i on. Dáváme mu přezdívku Peilstein.

Další naše kroky míří do sektoru B, kde si všichni dáváme dvojkové B1 a B2. Pak Zdenda vytahuje trojkový komín. Zláká nás také jedna čtyřmínuska a sousední cesta za 4+. Kromě Adély ji všichni s radostí přelézáme.

Na závěr sobotního lezeckého dne se přesouváme do éčka, kde nejprve lezeme E7 (3). Zdenda si pak leze dvoudélkovou sousední E6 (4-) a Markéta s Radkem úspěšně bojují v E8 (5+). Zdenda si ji na závěr dává také. Krátce před ukončením našeho lezení kolem nás prochází skupinka lezců se psem a „náš“ Peilstein se bez rozloučení přidává k černému psovi.  Jak rychle jsme k psovi přišli, stejně rychle jsme o něj i přišli. Ale jsme rádi, že nás opustil, protože strašně neradi bychom ho nechávali samotného ve skalách. Doufáme, že si brzy našel svého pánečka.

Nadšeně opouštíme skály a do kempu přijíždíme před osmou večer. Než si Zdenek, Adéla a Radek uvaří a sní těstoviny, Markéta si zaběhne osm kiláčků do Kaumbergu.

Večer krátce posedíme, dáme zasloužené pivko a jdeme spát.

 

Ráno se sbalíme a už v deset hodin začínáme lézt. Tentokrát vylézáme dvojkou na věž Cimone a přesouváme se na Malý Matterhorn, kde lezeme nejprve trojku a pak krásnou cestu za pět plus. Cestou zpátky k parkovišti se zastavujeme ještě v áčku. Dvoudélka je tradičně obsazena, tak lezeme Oldtimer (3+) a sousední lehce převislou cestu 4-.  Pak už musíme valit domů.

15.08.2011 14:26:36
horalezhane
hanak.marketa@centrum.cz
Kontakt: horalezhane@centrum.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one