Hory, horolezectví, turistika, skialpinismus, rybaření a příroda
Mnoho fotografií na www.horalezhane.rajce.idnes.cz
P5310004_1.jpg
bolivia2.jpg
Толбачик-23.jpg
sibir.png
Logo Horalé z Hané - Noshaq.jpg
cordillera_blanca.jpg
PB192584.JPG
http://dhaulaghiri-trek-a-dhampus-peak.webnode.cz/
http://dhaulaghiri-trek-a-dhampus-peak.webnode.cz/
Muztaghata 2013

Muztaghata 2013

PA235193.jpg
PA310655b.jpg
P8030362_resize.JPG
P8170816_poutak.jpg
Cestovatelské stránky kamaráda Pavla Dušičky
Hory a skály
Editace stránek
Stránky systému Webgarden
Stránky zdarma

Lezení na Peilsteinu v sektorech J, M, N a O - červen 2011

Lezení na Peilsteinu v sektorech J, M, N a O - červen 2011 - obrázek

Lezení na Peilsteinu v sektorech J, M, N a O - červen 2011 - obrázek

Troufáme si říct, že výjezd Sacího komanda na rakouské skalky nedaleko Vídně, do lezecké oblasti Peilsten, se vydařil na jedničku. Lezli jsme i na krásné věži Cimone.

Navzdory nepříliš dobré předpovědi počasí, sobotní den jsme strávili celý den lezením ve skalách. Sice jsme trošku vymrzli, ale deště jsme mohli jen z povzdálí pozorovat. Za to neděle se z lezeckého pohledu nevydařila. Propršelo celou noc, ráno bylo mokro, pošmourno a místy sprchlo.

Fotogalerie:

http://horalezhane.rajce.idnes.cz/Lezeni_na_Peilsteinu_-_cerven_2011/

 

V pátek večer dojíždíme kolem 21. hodiny ve složení Zdeněk, Markéta, Pája, David a nový člen Mišák do kempu Paradise Garden nedaleko Kaumbergu. Páteční večer trávíme klasicky – honem postavíme stan, otevřeme si pivko a rum a kecáme a kecáme.

 

V sobotu vstáváme docela brzy, takže do skal vyrážíme krátce po deváté hodině. Tentokrát míříme do sektoru M a N, kde jsme ještě nikdy nebyli.

Markéta se Zdendou si dávají na rozlezení ještě jednu cestu v sektoru J zvaném Matterhorn, a to J9 Trojice zdatnějších lezců pokračuje rovnou do emka, kam za nimi vzápětí docházíme. Této části skal dominuje výrazná a ze všech stran fotogenická věž Cimone. Jako první zkoušíme cestu M34. Markéta, která leze druhá, je slovně popoháněna – „buď přidej na rychlosti, nebo tě spustím.“  Důvodem lehké nervozity je rychle se blížící průtrž mračen. Markéta cestu doleze a průtrž nás jakoby zázrakem mine. Podobných vydatných přeháněk se během dne přežene ještě několik. Všechny následují cestu té první, takže Peilstein zůstane nezkropen.

David s Pájou a Mišákem se přesunuli na Cimone, tak si tam nacházíme také jednu pěknou cestu N2, která končí úplně nahoře na věži, kde chvíli na malé špičce posedíme.

Po slanění se vrátíme do emka, kde lezeme třídélkovou M25, pak zkoušíme moc pěknou dvoudélkovou M24.

Naše trojice leze mezitím v sektoru O, kde nacházíme také jednu cestu pro nás O45, tak si ji na závěr dáváme a tím s lezením končíme. Blíží se šestá večer, svačinky už jsme všechny snědli, tak se těšíme na večeři v kempu. Pobalíme se a valíme dolů k autu.

Skoro celou noc prší. Ráno je hnusně, tak se rozhodujeme po pomalý návrat do Čech. Shodli jsme se na Pálavě, kde většina z nás nebyla. Procházíme po turistické značce Pavlovské vrchy. Dole v Pavlově navíc Pájova Evča trávila firemní víkend, tak nám jde naproti. Potkáváme se u zříceniny Dívčí hrad. Společně ještě sejdeme do Pavlova, kde si dáme oběd a protože tam je Eva a její kolegové auty, svezou nás do Dolních Věstonic, kde parkujeme my. Loučení zakončujeme optimisticky – sejdeme se na Jižní Moravě někdy v září. Projedeme si společně Pálavu na kole a hlavně ochutnáme burčák.

 

Cestou domů na dálnici potkáváme ještě šílence, který se postará o trochu adrenalinu. Nějaký stařík ve Fábii se najednou objevuje v levém pruhu a jede v protisměru!!!

 

26.06.2011 20:51:07
horalezhane
hanak.marketa@centrum.cz
Kontakt: horalezhane@centrum.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one