Hory, horolezectví, turistika, skialpinismus, rybaření a příroda
Mnoho fotografií na www.horalezhane.rajce.idnes.cz
P5310004_1.jpg
bolivia2.jpg
Толбачик-23.jpg
sibir.png
Logo Horalé z Hané - Noshaq.jpg
cordillera_blanca.jpg
PB192584.JPG
http://dhaulaghiri-trek-a-dhampus-peak.webnode.cz/
http://dhaulaghiri-trek-a-dhampus-peak.webnode.cz/
Muztaghata 2013

Muztaghata 2013

PA235193.jpg
PA310655b.jpg
P8030362_resize.JPG
P8170816_poutak.jpg
Cestovatelské stránky kamaráda Pavla Dušičky
Hory a skály
Editace stránek
Stránky systému Webgarden
Stránky zdarma

Lezení na Peilsteinu - červenec 2011

Lezení na Peilsteinu - červenec 2011 - obrázek

Lezení na Peilsteinu - červenec 2011 - obrázek

Peilsteinské lezení v pro nás nových sektorech Y a Z a nám už známých A a B.

Po výstupech na Grossvenediger a Grossglockner se cestou domů vracíme kolem Peilsteinu a protože máme ještě pár dní dovolené, rozhodujeme se tu zůstat a trochu si v teple zalézt na skalách.

Poprvé jdeme do skal až na druhý pokus. Poprvé to totiž otáčíme u začátku lesa. Strašně začalo foukat a Zdenda se jen tak zběžně otočil a uviděl velké černo řítící se velkou rychlostí směrem na Peilstein. Vracíme se tedy k autu, kde čekáme, než se to přežene. Mezitím jíme, spíme a čteme. Na druhý pokus nám to už vychází.

Fotogalerie:

http://horalezhane.rajce.idnes.cz/Peiltein%2C_lezeni_-_cervenec_2011/

 

Tentokrát jsme si vytipovali cesty v sektoru Y a Z, kde jsme ještě nebyli. Začínáme cestou Y9, která vede dírou. Zdenda ji vytáhne, ale není nic moc. V podstatě se jedná o dva kroky ve skále a pak je zbytek bahnem. Markéta do ní ani nejde.

Další dvě (Y4 a Y12) cesty jsou už hezčí. Vedou po bočních hřebíncích a jsou dobře odjištěné. Pak se přesouváme o kousíček dál a lezeme napřed pětadvacetimetrovou cestu Y13. Během ní si Zdenda dvakrát zapíchne do oka jehličku stromu. Oko mu strašně slzí, tak si dává pauzu. Markéta zatím vyleze sousední Y14. Zdendovi to ale nedá, tak si ji napřed zkusí na rybu, aby zjistil, jak se mu se zraněným okem leze. Nakonec si ji i vytáhne.

Další cesty lezeme v sektoru Z, jsou kratší, ale moc pěkné. Lezeme napřed Z3 a protože cesta končí ve stejném slaňáku, jako sousední pětka (Z4), tak si ji oba zkoušíme na rybu. Pak ještě Zdenda vytáhne Z 2 (4), Markéta za ním doleze nahoru. Blíží se další bouřka, tak to balíme a jedeme odpočívat do kempu.

Přes noc se Markétě udělají na rtu opary velké jako několik pětikorun, tak je program jasný. Markéta neleze, jen jistí a Zdenda si dává několik cest v sektoru B a A. B 10, B11, B18, A27, A1 a A36.

12.07.2011 21:08:31
horalezhane
hanak.marketa@centrum.cz
Kontakt: horalezhane@centrum.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one