Hory, horolezectví, turistika, skialpinismus, rybaření a příroda
Mnoho fotografií na www.horalezhane.rajce.idnes.cz
P5310004_1.jpg
bolivia2.jpg
Толбачик-23.jpg
sibir.png
Logo Horalé z Hané - Noshaq.jpg
cordillera_blanca.jpg
PB192584.JPG
http://dhaulaghiri-trek-a-dhampus-peak.webnode.cz/
http://dhaulaghiri-trek-a-dhampus-peak.webnode.cz/
Muztaghata 2013

Muztaghata 2013

PA235193.jpg
PA310655b.jpg
P8030362_resize.JPG
P8170816_poutak.jpg
Cestovatelské stránky kamaráda Pavla Dušičky
Hory a skály
Editace stránek
Stránky systému Webgarden
Stránky zdarma

Paklenica - lezení v Klanci - srpen 2011

Paklenica - lezení v Klanci - srpen 2011 - obrázek

Paklenica - lezení v Klanci - srpen 2011 - obrázek

V Klanci si dáváme trojku, 4b a 5a. Pak už chtějí naši mladí k moři, tak je nepřetěžujeme a jdeme se koupat.

 

Dnes nás čeká zase lezení v Klanci, takže budíček je tradičně brzy. V soutěsce jsme jako jedni z prvních, takže si můžeme cesty zatím vybírat dle libosti. Začínáme na trojkové cestě, bohužel si nepamatujeme její jméno. Vytahují jí Zdeněk i Markéta a naši mladí horolezci dolézají na druhém. Na štandu je docela málo místa, takže Kryštof si chvíli musí chtě nechtě hrát na opici a sedět na stromě. Po této lehké cestě dáváme hned sousední cestu s minipřeviskem za 4b. Je výborně odjištěna, takže si ji Zdenda vytáhne. A zatímco Štěpán a Kryštof těžší místo oblezou zleva, Háňa leze cestu správně. Nakonec si ji na prvním po chvíli váhání dává i Markéta. Během jejího lezení se Kryštof baví tím, že ji dává rady: „Nohu dej tam, co máš koleno. Copak nevidíš ten megastup a to madlo nad tebou, stačí se půl metru, možná metr natáhnout. Jestli tu cestu nedáš, tak nedostaneš večeři…..“

 

Pak kluci na chvíli zmizí a vrátí se s tím, že našli skvělou cestu a že by si ji chtěli zkusit. Náš průvodce zahrnuje jen výběr cest a ta, co ji kluci našli, tam zrovna není. Zdenda ji omrkne a navrhuje, že ji zkusí a uvidí se. Je docela dlouhá, dobře odjištěná a úplně nejjednodušeji také nevypadá. Bez problémů ji však vyleze. Za ním se nahoru vydává Kryštof, který se v jednom místě docela dlouho zasekne. Ale je to bojovník a asi po deseti minutách se mu kritické místo daří nějakým zázrakem přelézt. Ve zbytku cesty problém nemá. Totéž se stane i Štěpánovi, ale netrvá mu to tak dlouho jako Kryštofovi. Háňa vypadá, že cestu opět přelézá bez problémů a Markéta s ní taky žádný větší problém nemá.

Lezci, kteří lezou vedle nás, mají kompletního průvodce, tak si ho od nich půjčujeme, abychom zjistili, co jsme vlastně lezli. A jaké je naše překvapení, když lezkyně ukáže prstem na cestu s obtížnosti 5a. Kluci se začnou okamžitě lehce naparovat a tváří se, jako nejlepší horolezci světa.

Pak už balíme fidlátka a valíme k moři. Hodiny strávené u vody probíhají na vlas stejně, jako v předchozích dnech. Zatímco kluci s moře vylezou pouze za účelem, aby vyměnili brýle za člun či lehátko, my s Háňou prokládáme koupání i odpočinkem na suchu.

Odpoledne pak Zdenda vyrazí na vrchol Velikeho Vitreniku. My se ještě chvíli koupeme a pak jdeme do kempu, kde si pochutnáme na obrovském melounu a slaďounkých nektarinkách.

Fotogalerie:

http://horalezhane.rajce.idnes.cz/Paklenica_-_lezeni_v_Klanci_-_srpen_2011/

10.08.2011 22:08:12
horalezhane
hanak.marketa@centrum.cz
Kontakt: horalezhane@centrum.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one