Hory, horolezectví, turistika, skialpinismus, rybaření a příroda
Mnoho fotografií na www.horalezhane.rajce.idnes.cz
P5310004_1.jpg
bolivia2.jpg
Толбачик-23.jpg
sibir.png
Logo Horalé z Hané - Noshaq.jpg
cordillera_blanca.jpg
PB192584.JPG
http://dhaulaghiri-trek-a-dhampus-peak.webnode.cz/
http://dhaulaghiri-trek-a-dhampus-peak.webnode.cz/
Muztaghata 2013

Muztaghata 2013

PA235193.jpg
PA310655b.jpg
P8030362_resize.JPG
P8170816_poutak.jpg
Cestovatelské stránky kamaráda Pavla Dušičky
Hory a skály
Editace stránek
Stránky systému Webgarden
Stránky zdarma

Lezení v Dobřečově - květen 2011

Lezení v Dobřečově - květen 2011 - obrázek

Lezení v Dobřečově - květen 2011 - obrázek

Po dvou letech jsme se vrátili k lezení na Dobřečově.

Zdendovi se sem moc nechtělo, protože má na Dobřečov špatné vzpomínky. Při lezení cesty zvané Pupek si vykloubil rameno, které mu bylo vráceno zpět až v nemocnici v Olomouci. Chudák tak musel absolvovat krkolomnou cestu po hrbolaté silnici. Za volantem seděla samozřejmě pomalu řídící Markéta, která jen výjimečně překročí 50 km/hod. Takže se cesta protáhla.  Zdendu čekala operace, rekonvalescence. K lezení se mu podařilo vrátit dřív, než si původně plánoval. Dobřečovu se ale vyhýbal.

 

Fotogalerie:

http://horalezhane.rajce.idnes.cz/Lezeni_v_Dobrecove_-_kveten_2011/

 

V Dobřečově nás přivítalo krásné slunečné počasí. Volíme sektor s lehčími cestami. Pro začátek si dáváme čtverkovou Šumperkou a oba se v ní trochu vycukáme. Holt není čtverka jako čtverka. Zdenda je ale nezmar, tak tu cestu leze ještě jednou a podruhé už v ní žádné problémy nemá. Zatímco v Šumperské nám to moc nejde, tak Oblíbenou za 4+ vyskotačíme oba bez zaváhání. V Krtečkově hraně taky trochu tápeme. Ale to je dáno spíš tím, že se nám zpočátku nedaří najít, kudy vlastně lézt. Neoblíbená za čtyři nám dá taky trochu zabrat. Hlavně tedy Markétě, která v jednom místě neúspěšně bojuje docela dlouho. Nakonec to přeleze hladce a pro změnu zase nadává, že to šlo tak lehce, že si nemůže vybavit, jak se to jí to vlastně podařilo přelézt. Zdenda si na závěr dává ještě Oblinku 6 a Akademickou 5+.

Pak už končíme, balíme a krom dobrého pocitu z lezení si sebou Markéta odváží ještě dva klíšťáky. Jeden se už stačil přicucnout, ale po chvíli trápení ho vykroutí. Druhý zatím na noze vhodné místo hledat. Nenašel. Markéta byla rychlejší.

31.05.2011 13:45:45
horalezhane
hanak.marketa@centrum.cz
Kontakt: horalezhane@centrum.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one