Hory, horolezectví, turistika, skialpinismus, rybaření a příroda
Mnoho fotografií na www.horalezhane.rajce.idnes.cz
P5310004_1.jpg
bolivia2.jpg
Толбачик-23.jpg
sibir.png
Logo Horalé z Hané - Noshaq.jpg
cordillera_blanca.jpg
PB192584.JPG
http://dhaulaghiri-trek-a-dhampus-peak.webnode.cz/
http://dhaulaghiri-trek-a-dhampus-peak.webnode.cz/
Muztaghata 2013

Muztaghata 2013

PA235193.jpg
PA310655b.jpg
P8030362_resize.JPG
P8170816_poutak.jpg
Cestovatelské stránky kamaráda Pavla Dušičky
Hory a skály
Editace stránek
Stránky systému Webgarden
Stránky zdarma

Javornické jaro 2010

Javornické jaro 2010 - obrázek

Javornické jaro 2010 - obrázek

6. ročník Javornického jara se konal tentokrát netradičně až v létě

Pátek odpoledne vrcholí naše několikadenní přípravy na nový ročník Javornického jara, které se letos zcela netradičně koná až v létě.

Vše se nakládá, pečou se poslední buchty, organizuje se, kdo s kým pojede, co doveze a v kolik přijede. Vše klapne na jedničku, takže v podvečer už donášíme první věci na chajdu. Natěšení chlapy se jako první postarají o bečku Šeráčku a brzy se roztáčí první půllitry. Samotná akce začíná sice až v sobotu po obědě, ale už v pátek je potřeba „zkontrolovat“ kvalitu piva, naladění hudebních nástrojů... Postupně se schází velká část účastníků a než padne tma, máme všechny věci na chajdě a první stany stojí.

V klidu zasedneme na lavečky pod velkou jabloň, popíjíme pivo, dokonce se vytáhne i první flaška slivovice. Pod námi září osvětlený desetikilometrový Štiavnik, do noci se nesou tóny kytary, basy a naše falešné zpívání, ale je nám všem dobře.

Fotogalerie 6. ročníku

http://horalezhane.rajce.idnes.cz/Javornicke_jaro_-_VI._rocnik/

 

Ráno je pro někoho krušnější, pro někoho méně. Každopádně po snídani pokračujeme v přípravách. Zatímco chlapi se věnují přípravě grilu a především selete, Markéta společně s dalšími zdobí posezení. Bohužel nápad obměnit výzdobu a použít nafukovací balonky se ukazuje jako špatný tah. Balonky sice dodávají chajdě a jejímu okolí slavnostního šmrncu, nicméně poté, co se rozdělá oheň, začnou jeden po druhé praskat.

Po obědě dorazí poslední opozdilci, selátko se točí na rožni, pivo teče proudem a sladké dobroty mizí ze stolu docela rychlým tempem.

 

Odpoledne se nese ve znamení her. Všichni se zapojí do soutěží ve střelbě ze vzduchovky a šipek. Než všichni odstřílí a odhází, selátko je mezitím skoro hotové. Krátce po jeho rozbalení je kůrčička zlatá a křupavá, takže ji okrájíme a nedočkavě se vrhneme na první ochutnávky.

 

Po prvním ukojení chuťových buněk zasedá porota, protože střelby i hody šipkami už mají všichni za sebou a stanovuje pořadí v jednotlivých kategoriích. Vyhlášení výsledků si pak užívají především dospělí, kteří jásají jako by vyhráli olympiádu. Štěpán dokonce trvá na opakování ceremionálu, protože právě v okamžiku, kdy vyhopsal na stupně vítězů, prase se jalo spadnout do ohně. Všichni jsme v zápalu hry zapomněli, že ho pečeme. Neohrožení chlapy vrhají své ruce, lopaty a podnosy do ohně, aby padající maso zachytili. Díky jejich pohotovosti nejsou škody skoro žádné. Šikulové zaimprovizují a prase se za chvíli opět otáčí na rožni.

 

S blížícím se soumrakem děti začínají vyzvídat, zda-li letos opět bude bobřík odvahy. Některé jsou natěšené, jiné se začínají pomalu obávat a přemýšlí, jak se z bobříka vykroutit. Marně. Těsně před setměním vyráží skupinka dospělých vytýčit trasu a po setmění vypuká to správné bání. Všichni bobříka s menšími či většími problémy nakonec absolvují a šťastně odchází na spát  na kutě.

 

Ráno už tradičně taková pohoda  není. Nikomu se nechce domů a nikomu se nechce uklízet. Je nás naštěstí hodně, takže úklid i odnesení věcí zvládneme docela v pohodě.

Fotogalerie ostatních ročníků

5. ročník

http://horalezhane.rajce.idnes.cz/Javornicke_jaro_-_V._rocnik/

4. ročník

http://horalezhane.rajce.idnes.cz/Javornicke_jaro_-_IV._rocnik/

3. ročník

http://horalezhane.rajce.idnes.cz/Javornicke_jaro_-_III._rocnik/

2. ročník

http://horalezhane.rajce.idnes.cz/Javornicke_jaro_-_II._rocnik/

1. ročník

http://horalezhane2.rajce.idnes.cz/Javornicke_jaro_-_prvni_rocnik_-_kveten_2004/

13.10.2010 12:56:45
horalezhane
hanak.marketa@centrum.cz
Kontakt: horalezhane@centrum.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one