Hory, horolezectví, turistika, skialpinismus, rybaření a příroda
Mnoho fotografií na www.horalezhane.rajce.idnes.cz
P5310004_1.jpg
bolivia2.jpg
Толбачик-23.jpg
sibir.png
Logo Horalé z Hané - Noshaq.jpg
cordillera_blanca.jpg
PB192584.JPG
http://dhaulaghiri-trek-a-dhampus-peak.webnode.cz/
http://dhaulaghiri-trek-a-dhampus-peak.webnode.cz/
Muztaghata 2013

Muztaghata 2013

PA235193.jpg
PA310655b.jpg
P8030362_resize.JPG
P8170816_poutak.jpg
Cestovatelské stránky kamaráda Pavla Dušičky
Hory a skály
Editace stránek
Stránky systému Webgarden
Stránky zdarma

Vysoké Tatry - Karbunkulový hrebeň na Predný Kopiniak - září 2011

Vysoké Tatry - Karbunkulový hrebeň na Predný Kopiniak - září 2011 - obrázek

Vysoké Tatry - Karbunkulový hrebeň na Predný Kopiniak - září 2011 - obrázek

Z  Jastrabieho sedla Karbunkulovým hrebeňom na Predný Kopiniak

Třetí den se vydáváme do Jastrabieho sedla. Na  Jastrabku leze už nějaká dvojice. Zdenda se zálibně dívá na Predný Kopiniak. Špekuluje, kudy by se dalo nahoru lézt. Nakonec se rozhoduje, že to zkusíme a uvidíme.

 

Fotogalerie:

http://horalezhane.rajce.idnes.cz/Vysoke_Tatry_-_Karbunkulovy_hreben%2C_Predny_Kopiniak_-_zari_2011/


První délka je pohodě. V druhé je třeba překonat plotnu. První část Zdenda šikovně zvládne, pak netraverzuje do její levé části a tou se vydáme nahoru. V horní části je všechno volné a občas se uvolní i docela slušné balvany. Další tři délky až k vrcholu Predného Kopiniaku jsou už zase lehčího charakteru. Ale i tady je spousta volných kamenů. Skoro se zdá, že je jedno, na co člověk sáhne nebo stoupne – všechno je volné.

Další cesta pokračuje po úzkém hřebeni přes Prostredný a Zadný Kopinikak a dále na Belasou vežu. Tuhle cestu jsme neměli nijak nastudovanou, tak to na Predném Kopiniaku otáčíme a vracíme se stejnou cestou zpět.  Obavy máme ze slanění přes plotnu a to především kvůli těm volným kamenům. Snadno nás buď může nějaký trefit nebo trefit lano a přeseknout ho. Ke slanění nacházíme snad široko daleko jediný trošku pevnější kámen, kde obětujeme smyčku. Pak si však Markéta všimne, že úplně ve stejné výšce, jen na druhé straně žlabu už nějaká smyčka visí. Jdeme se k ní podívat. Vypadá pevně, docela nově a i kámen vypadá, že by nemusel vypadnout. Opatrně slaníme přes volné kameny a pak už sejdeme zpět do sedla a vracíme se zpět na chatu. Cestou si ještě „povídáme“ se dvěma zvědavými kamzíky.

Ráno jsme chtěli ještě nakouknout do Malé Zmrzlé doliny. Jenže předpověď počasí vychází úplně přesně. Je zataženo a během snídaně začne pršet. Nemá smysl dále otálet a tak si jdeme zabalit věci, vyklidit kulometné hnízdo a začneme v dešti sestupovat k autu. Během dvou a půl hodiny se sice vyčasí, zato na Markétu rychlým tempem doléhá její nedoléčená nemoc, se kterou odjížděla před pár dny sem do hor. Během cesty se nemoc rozjede tak, že se doma v horečkách kolem 39 stupňů dává dohromady několik dní.

Letošní, stejně jako loňské, podzimní Tatry vyšly na jedničku. Byla to nádherná akce.

02.10.2011 10:04:02
horalezhane
hanak.marketa@centrum.cz
Kontakt: horalezhane@centrum.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one