Hory, horolezectví, turistika, skialpinismus, rybaření a příroda
Mnoho fotografií na www.horalezhane.rajce.idnes.cz
P5310004_1.jpg
bolivia2.jpg
Толбачик-23.jpg
sibir.png
Logo Horalé z Hané - Noshaq.jpg
cordillera_blanca.jpg
PB192584.JPG
http://dhaulaghiri-trek-a-dhampus-peak.webnode.cz/
http://dhaulaghiri-trek-a-dhampus-peak.webnode.cz/
Muztaghata 2013

Muztaghata 2013

PA235193.jpg
PA310655b.jpg
P8030362_resize.JPG
P8170816_poutak.jpg
Cestovatelské stránky kamaráda Pavla Dušičky
Hory a skály
Editace stránek
Stránky systému Webgarden
Stránky zdarma

Podzimní Javorníky - říjen 2011

Podzimní Javorníky - říjen 2011 - obrázek

Podzimní Javorníky - říjen 2011 - obrázek

Ráno je zase jako malované. Slabý mrazík obarvil přírodu na bílo, ale hned poté, co ji sluníčko pohladí svými paprsky, bílý plášť mizí.

Javorníky nás přivítaly krásným podzimním počasím, přesto po našem příchodu na chajdu nás čeká tradiční sezení u kamen a sledování teploměru, jak pomalinku stoupá nahoru. Děcka hrají celý večer monopoly a Markéta chystá sloní žrádlo na druhý den.

 Fotogalerie:

http://horalezhane.rajce.idnes.cz/Cierne%2C_21._-_23._10._2011/

Ráno je zase jako malované. Slabý mrazík obarvil přírodu na bílo, ale hned poté, co ji sluníčko pohladí svými paprsky, bílý plášť mizí. Letošní rok to bylo s houbami špatné.  Bereme košík a společně se Štěpánem a Kryštofem jdeme zkusit štěstí na „naše“ místa. Zpočátku aktivně prolézáme kdejaké roští.  Marně.  Nezakopneme ani o prašivku, natož o nějaký hříbek. Cestou se tedy rozhodujeme, že si vylezeme alespoň na vrchol Čierne nějakou novou cestou. Vlezeme do nějakého žlábku, u kterého Zdenda usoudí, že vede na vrchol. Jdeme cestou necestou pořád vzhůru. Postupně nabíráme i rychlejší tempo, protože bolavé Zdendovy zuby se hlásí čím dál ukrutněji a častěji. Kousek pod vrcholem se napojíme na cestu vedoucí z Kykuly, zdoláme závěrečný kamenný výšvih a staneme na vrcholu. Každý přiložíme na kamennou mohylu, která vrchol zdobí, nový kámen. Jsme trochu znechuceni lidmi, kteří se mohylu snažili pobořit. Opravíme ji a dáme se na sestup k chatě, který Štěpán s Kryštofem pojmou jako závod a až na chajdu běží.

My jdeme také svižně. Zdenda se těší na prášek proti bolesti a Markéta se zase nemůže dočkat krkovičky, kterou budeme grilovat.

Maso zmizí v cuku letu. Zbytek dne trávíme tradičním chatařením a sbíráním jablek. Večer vymění děcka monopoly za dostihy a sázky. Po mnoha hodinách Adéla rozdrtí zbytek spoluhráčů.

 

V neděli ráno se z postele děckám moc nechce. Trousí se postupně. Po snídani Štěpa a Kryštof splní svůj úkol – donést vodu a pak hrají ping pong. Adéla s Radkem jdou s námi krmit ovce, které se po jablíčkách můžou utlouci. Po vynikajícím pozdním obědě začíná smutnější část víkendu. Je třeba začít balit, uklízet a vydat se na cestu domů.

23.10.2011 20:24:26
horalezhane
hanak.marketa@centrum.cz
Kontakt: horalezhane@centrum.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one