Hory, horolezectví, turistika, skialpinismus, rybaření a příroda
Mnoho fotografií na www.horalezhane.rajce.idnes.cz
P5310004_1.jpg
bolivia2.jpg
Толбачик-23.jpg
sibir.png
Logo Horalé z Hané - Noshaq.jpg
cordillera_blanca.jpg
PB192584.JPG
http://dhaulaghiri-trek-a-dhampus-peak.webnode.cz/
http://dhaulaghiri-trek-a-dhampus-peak.webnode.cz/
Muztaghata 2013

Muztaghata 2013

PA235193.jpg
PA310655b.jpg
P8030362_resize.JPG
P8170816_poutak.jpg
Cestovatelské stránky kamaráda Pavla Dušičky
Hory a skály
Editace stránek
Stránky systému Webgarden
Stránky zdarma

Nízké Tatry - Chopok - prosinec 2002

Z nízkotatranské hřebenovky sešlo. Pokud jsme z Kamenné chaty vystrčili nos, tak jen pro to, abychom vylezli na Chopok. Víc nám počasí nedovolilo.
Mezi vánočními svátky jsme se vypravili do Nízkých Tater. Původně jsme měli v plánu hřebenovku přes Děreše a Ďumbier. Kvůli velmi nepříznivému počasí však akce dopadla zcela jinak.

Brzy ráno jsme zaparkovali ve středisku Jasná a vydali se lanovkou vzhůru. Od lanovky jsme začali stoupat vzhůru na Chopok. Ubytovali jsme se na Kamenné chatě a vydali se na krátkou obchůzku okolí. Večer jsme ochutnali pivo a výborný bylinkový čaj a vydali se na kutě.

Ráno byla venku sibérie. Mráz klesl hluboko pod nulu, k tomu se přidala vichřice a ledový déšť. Vůbec se nedalo vyjít ven, aniž by člověku neomrzli odhalené části obličeje. Při šachách jsme setrvali v chatě asi do 11 hodin a doufali, že se počasí umoudří. Neumoudřilo. Přesto jsme se rozhodli zkusit vyrazit. Vydali jsme se směrem na Ďumbier. V husté mlze, kdy nebylo vidět ani od tyče k tyči jsme pokus asi po kilometru a půl vzdali a vrátili si zpět ke Kamenné chatě a odtud si vystoupali alespoň na vršek Chopku.

Večer jsme opět strávili u bylinkového čaje a pivka v teple chaty. Dohodli jsme se, že pokud ráno nebude počasí lepší, zabalíme to. Ráno to na změnu počasí nevypadalo, tak jsme si pobalili svoje věci a vydali si zpět dolů.

26.07.2010 12:32:07
horalezhane
hanak.marketa@centrum.cz
Kontakt: horalezhane@centrum.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one