Hory, horolezectví, turistika, skialpinismus, rybaření a příroda
Mnoho fotografií na www.horalezhane.rajce.idnes.cz
P5310004_1.jpg
bolivia2.jpg
Толбачик-23.jpg
sibir.png
Logo Horalé z Hané - Noshaq.jpg
cordillera_blanca.jpg
PB192584.JPG
http://dhaulaghiri-trek-a-dhampus-peak.webnode.cz/
http://dhaulaghiri-trek-a-dhampus-peak.webnode.cz/
Muztaghata 2013

Muztaghata 2013

PA235193.jpg
PA310655b.jpg
P8030362_resize.JPG
P8170816_poutak.jpg
Cestovatelské stránky kamaráda Pavla Dušičky
Hory a skály
Editace stránek
Stránky systému Webgarden
Stránky zdarma

Hřebenovka Malé Fatry - květen 2013

P5196403.JPG
Po mnoha letech se zase vracíme na hřeben Malé Fatry.
Naplánovaný přechod hřebene musíme nakonec trošku upravit, protože sobotní počasí se trošku nevyvedlo. Přesto jsme si docela dobře mákli a nakonec si užili i krásných výhledů.

Fotogalerie: http://horalezhane.rajce.idnes.cz/Hrebenovka_Male_Fatry_-_kveten_2013/


Ráno vyrážíme z dolní stanice lanovky ve Vrátné. Svítí sluníčko, ale je vidět, že hřeben je v mracích. Stoupáme nejkratší cestou vzhůru – tedy pod lanovkou. Šlape nám to dobře a brzo se ocitáme pod horní stanicí. Kraviarské je krásně nasvětlené sluníčkem, ale za ním je černo. Takže se ani nedivíme, že za pár okamžiků nás zkrápí první dešťové kapky. Napřed prší jen slabě, ale pod Velkým Kriváněm už musíme nasadit pláštěnky, protože regulérně lije. Do toho se přidává docela slušný vítr. Na vrcholu se v podstatě jen vytočíme a mažeme dolů a také měníme náš plán. Na Malý Kriváň rozhodně nepůjdeme a nakonec zavrhujeme i hřebenovku přes Chľeb na Poľudňový Gruň a scházíme zpět pod lanovkou k dolní stanici lanovky. Odměnou je nám velká duha, která se klene nad celým údolím. Autem přejíždíme do Štefanové a odtud stoupáme znovu na hřeben, tentokrát přes Chatu na Grúni. Cílem je Poľudňový Grúň. Z chaty na vrchol je to hodina a čtvrt, nám se tam podaří dojít za 49 minut. Nahoře s sebou plácneme do trávy a chvíli se kocháme pohledem na Stoh a Velký Rozsutec. Na druhé straně hřebene je stále mlha. Večer se znovu řádně rozprší.
Ráno je bez mráčku, takže hned po snídani vyrážíme znovu nahoru na Poľudňový Gruň. Jsme zvědavi, jak nám to po včerejším dni půjde. Dvakrát za den vylézt od spodu na hřeben znamenalo 1800 metrů převýšení. Dnes by nás podle mapy mělo čekat 1300 metrů nahoru.
Zatím jsme široko daleko sami, až na vrcholu Stohu potkáváme první turisty. Dole v sedle Medziholie jich už je spousta a čím více se blížíme Jánošikovým dierám, tím jich přibývá. V dierách nás zaujmou tři bábinky, které bravurně kluzký a náročný terén zvládají neohroženě a s ladností.
27.05.2013 20:29:03
horalezhane
hanak.marketa@centrum.cz
Kontakt: horalezhane@centrum.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one