Hory, horolezectví, turistika, skialpinismus, rybaření a příroda
Mnoho fotografií na www.horalezhane.rajce.idnes.cz
P5310004_1.jpg
bolivia2.jpg
Толбачик-23.jpg
sibir.png
Logo Horalé z Hané - Noshaq.jpg
cordillera_blanca.jpg
PB192584.JPG
http://dhaulaghiri-trek-a-dhampus-peak.webnode.cz/
http://dhaulaghiri-trek-a-dhampus-peak.webnode.cz/
Muztaghata 2013

Muztaghata 2013

PA235193.jpg
PA310655b.jpg
P8030362_resize.JPG
P8170816_poutak.jpg
Cestovatelské stránky kamaráda Pavla Dušičky
Hory a skály
Editace stránek
Stránky systému Webgarden
Stránky zdarma
Vysoké Tatry, Roháče, Nízké Tatry, Malá Fatra, Velká Fatra, Javorníky
GOPR1563.MP4_snapshot_00.10_[2019.09.10_19.07.15].jpg
Bouřky jsou na programu každý den, ale přichází s železnou pravidelností kolem půl třetí. I tak si raději vybíráme relativně krákou túru se snadným a rychlým sestupem. Vyrážíme brzy ráno, abychom riziko, že nás chytne v cestě bouřka, zmenšili.
P9100088.JPG
Vysoké Tatry - Kozí kopka, Jižní Puškášův pilíř - III. UIAA, září 2018
IMG_0752.JPG
Přemýšlíme nad nějakou tatranskou klasikou. S lezením v Tatrách zatím moc zkušenosti nemáme, tak se nechceme pouštět do cest náročných na čas. Přece jen je září, dny se krátí, ale chceme si tatranskou žulu osahat. Z mnoha nakonec vybíráme Štáflovku V – krásnou cestu se smutnou historií prvolezců. Pro Štáflovku hraje hned několik pro – v cestě by měly být vybudované štandy, přístup je docela snadný, sestup také, má se jednat o lezení v pevné skále, délka je tak akorát a hlavně, všude čtu, že cesta je to vskutku krásná.
P1023650.JPG
O zimním výstupu na Velký Rozsutec na Malé Fatře jsme přemýšleli už dlouho, takže nápad vyrazit na něj hned na začátku toku 2015 byl jednohlasně schválen.
P8170876.JPG
Výprava do Himalájí se blíží a přípravy vrcholí. Každý pohyb ve vyšších nadmořských výškách je dobrý pro aklimatizaci. Dlouho plánovaný výjezd do Vysokých Tater nabírá den před odjezdem obrátky úplně jiným směrem. Pár hodin před odjezdem se dovídáme zprávu, která zcela mění naše plány – pro nás pozitivnějším směrem. Na rychlo přemýšlíme, jak se změnou naložit. Bleskne mi hlavou Lomnický štít - už dlouho toužíme vystoupit na jeho vrchol. Změna plánu je jednohlasně schválena. Počasí však není příliš stabilní, jsou hlášené přeháňky a ojediněle i bouřky.
V plánu máme výstup Birkenmajerovou cestou, která začíná kousek od normálky. Tu máme v záloze, pokud nám počasí nebude nakloněno. Výhodou je, že se můžeme rozhodnout v podstatě až na poslední chvíli, do které cesty nastoupit.
IMG_0561.JPG
Mezinárodní festival horských filmů v Popradu, kde se promítal i náš film ze zatím poslední expedice na Muztagh Atu, jsme si užili, jak se má. Kromě milých festivalových „povinností“ jsme si užili i samotných Vysokých Tater. Festival provázelo krásné babí léto a tak nám to nedalo, abychom si na tatranskou žulu nesáhli. Vyrazili jsme do Komarnického cesty na Ošarpance a také na Svišťový štít přes Svišťový chrbát. Tenhle tatranský štít jsme si nemohli nechat ujít, protože našim maskotem je právě svišť.
P5196403.JPG
Po mnoha letech se zase vracíme na hřeben Malé Fatry.
Poloniny - Bukovské vrchy a Bieszady smáčené našim potem - červenec 2012 - obrázek

Poloniny - Bukovské vrchy a Bieszady smáčené našim potem - červenec 2012 - obrázek

V Nové Sedlici, nejvýchodnější vesnici Slovenska, silnice končí. Nikam dál už nevede. Parkujeme své vozy v bezpečí na zahradě u domorodců, což nám domluvil starosta a motorový pohon měníme za vlastní.  
Javorníky - Expedice Ybob - leden 2012 - obrázek

Javorníky - Expedice Ybob - leden 2012 - obrázek

Rádio i televize chrlí informace o sněhové kalamitě na horách. Z jarně vypadající Hané se to ani nechce věřit. Nakládáme boby a batohy se zásobami jídla a expedice Ybob právě začíná.
Silvestrovský výstup na Velký Javorník - prosinec 2011 - obrázek

Silvestrovský výstup na Velký Javorník - prosinec 2011 - obrázek

Silvestrovský výstup přes vrcholy Čierne, Jaseňové a Ustrigeľ na Velký Javorník
hanak.marketa@centrum.cz
Kontakt: horalezhane@centrum.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one