Hory, horolezectví, turistika, skialpinismus, rybaření a příroda
Mnoho fotografií na www.horalezhane.rajce.idnes.cz
P5310004_1.jpg
bolivia2.jpg
Толбачик-23.jpg
sibir.png
Logo Horalé z Hané - Noshaq.jpg
cordillera_blanca.jpg
PB192584.JPG
http://dhaulaghiri-trek-a-dhampus-peak.webnode.cz/
http://dhaulaghiri-trek-a-dhampus-peak.webnode.cz/
Muztaghata 2013

Muztaghata 2013

PA235193.jpg
PA310655b.jpg
P8030362_resize.JPG
P8170816_poutak.jpg
Cestovatelské stránky kamaráda Pavla Dušičky
Hory a skály
Editace stránek
Stránky systému Webgarden
Stránky zdarma

Nízkým Jeseníkem na Rabštejn - červen 2013

P6016481.JPG
Na lezení to o víkendu opět nevypadá. Jako už několik týdnů, i na tento meteorologové předpovídají trvalý a vydatný déšť. Ze všech aktivit nám připadá pro toto počasí nejpřijatelnější trek. Zabalíme batohy a vydáme se na cestu.
Z Mladějovic vyrážíme do Řideče, kde si cestu prodloužíme o dobrý kilometr, protože se zakecáme a trošku zabloudíme. Na druhou stranu zase objevíme krásné místo s vyhlídkou na svačinku. Přes Paseku a Karlov dojdeme na Sovinec. Pomalu se začíná zatahovat a nebe hrozí deštěm. Pokračujeme tedy dál dolů do Valšovského dolu a odtud zase vzhůru do Rešova. Kousek před vesnicí dostaneme hlad, tak si uvaříme oběd. Ještě jsme ho ani nestihli dojíst, když nás začínají smáčet první kapky deště. V Rešově se před nimi na chvíli schováme do hospůdky. I když marně. Pršet nepřestává, spíše naopak. Projdeme Rešovskými vodopády, ve kterých skoro nikdo není. V silním dešti pokračujeme do Tvrdkova a odtud se brodíme cestou necestou, vysokou trávou na loukách do Dobřečova. Cesta se asi moc nechodí a na mnoha místech křižuje turistickou značku elektrický ohradník. Už se ani nemusíme vyhýbat kalužím, protože v botách nám švachtá, jako bychom šli potokem. Až na Ravštejn se cesta nese ve stejném duchu, prší, švachtáme a je docela i chladno. Na Rabštejně nějakým zázrakem neprší, čehož okamžitě využíváme k postavení stanu. Pak zalezeme do chajdy, kde se zahřejeme svařákem a počítáme kilometry. Tradičně jsem se sekla v počtu kilometrů při plánování. Místo plánovaných pětatřiceti jsme ušli rovnou čtyřicítku. Pravda, kapku jsme ale bloudili.

Fotogalerie:
http://horalezhane.rajce.idnes.cz/Nizkym_Jesenikem_na_Rabstejn_-_cerven_2013/

V noci pořád prší. Ani ráno není situace jiná. Sbalíme mokré věci a vydáme se nejprve lesní cestou do Třemešku. Lesní cestu po pár kilometrech vystřídá nechozená cesta vedoucí opět přes louku, jejíž tráva má více než půl metru. Po dešti je louka řádně nasáklá a trává morkrá. Po pár krocích opět švachtáme. Mezi Třemeškem a Václavovem si dáme občerstvovací pauza a jdeme dál. Naše kroky končí v Libině na nádraží, kde už krásně svítí sluníčko, takže hodinu, která zbývá do odjezdu vlaku, trávíme sušením.
09.06.2013 20:15:16
horalezhane
hanak.marketa@centrum.cz
Kontakt: horalezhane@centrum.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one