Hory, horolezectví, turistika, skialpinismus, rybaření a příroda
Mnoho fotografií na www.horalezhane.rajce.idnes.cz
P5310004_1.jpg
bolivia2.jpg
Толбачик-23.jpg
sibir.png
Logo Horalé z Hané - Noshaq.jpg
cordillera_blanca.jpg
PB192584.JPG
http://dhaulaghiri-trek-a-dhampus-peak.webnode.cz/
http://dhaulaghiri-trek-a-dhampus-peak.webnode.cz/
Muztaghata 2013

Muztaghata 2013

PA235193.jpg
PA310655b.jpg
P8030362_resize.JPG
P8170816_poutak.jpg
Cestovatelské stránky kamaráda Pavla Dušičky
Hory a skály
Editace stránek
Stránky systému Webgarden
Stránky zdarma
Toulky po českých horách a kopcích za každého počasí a v kteroukoliv roční dobu - přechody hřebenů, výstupy na vrcholy - Praděd, Vozka, Keprník, Králický Sněžník, Malý Sněžník, Trojmezí, Podbělka, Lysá hora, Velká Deštná, Vrchmezí, Anenský vrch, Tetřevec, Homole, Sněžka, Luční hora, Kozí hřbety...

Jeseníky, Králický Sněžník, Beskydy, Orlické hory, Krkonoše

P1010085.JPG
Za hranice nemůžeme, tak poznáváme krásy naší země. Třeba takové Rychlebské hory určitě stojí za to !!!
Vzhledem k tomu, že jsme nechtěli používat hromadnou dopravu, tak jsme zvolili okruh - Javorník - Hraničky - Boková hora - Vysoký kámen - Javorník. Šli jsme to těžce na pohodu, takže denní etapy byly 14 km, 17 km a myslím 19 km.
P5070183_změna velikosti.JPG
V sibiřském týmu jsou i horští nováčci a vznikly nové dvojice, které by měly na horách spolupracovat. Plánované Alpy nám zhatilo nevyzpytatelné jarní počasí. Tak jsme se rozhodli společně vyrazit do našich nejvyšších hor Krkonoš a horsky se sladit.

Bohužel některé lidské osudy zamíchaly kartami. Nakonec tedy do hor odjíždělo jen "torzo" sibiřské grupy. Na Sněžného levharta zbyla trojice úžasných dam - Stará stanová kůže, Nerada se myje a Na všechno se šklibí. Test odolnosti tak paradoxně nečekal nováčka Nerada se myje, ale spíše protřelého horala Sněžného levharta.
Před dvěma lety nám přechod zhatilo počasí a "černá díra" na Borišově. Tentokrát na nás opět číhaly různé nástrahy, nicméně jakožto psychicky silní jedinci jsme se nedali a odolali, poradili si i dvaasedmdesáti procentním tatranským čajem. A navíc nás čekala magická čarodějnická noc a parádní oslava narozenin. Tak si tu oslavu představuji i příští rok. Jo a tady je ten film z neúspěšného, ale veselé pokusu o přechod před dvěma lety. Snad vám bude odkaz fungovat. Pokud ne, dejte vědět. http://www.dailymotion.com/video/x1ncx91_velka-fatra1_travel
P4300293.JPG
První den 26 km, převýšení nahoru 1117 m: Koryčany Cimburk - Buchlov - Salaš - Brdo, druhý den 13, 5 km: Brdo - Střílecký hrad - Koryčany
P4160142.JPG
Na začátku jara tradičně vyrážíme po krásách Moravy. Tentokrát jsme zvolili trasu z Dětřichova nad Bystřicí, přes Pomezí, Huzovou, Sovinec, Pasecké vodopády a Mutkov do Mladějovic. Krásné jarní dva dny, hrad Sovinec bez turistů - zkrátka super akce.
P4020076.JPG
Pětidenní putování po krásách Krkonoš a Jizerských hor. Nevýhodou tohoto období je, že je brzo tma a skoro všechny občerstvovací stanice mají zavřeno. Na druhou stranu v horách skoro žádní turisté nejsou, počasí je tajemné a hory máme jen pro sebe. Během putování vznikl i nový film Po stopách horské čarodějnice
PB160247.JPG
P6016481.JPG
Na lezení to o víkendu opět nevypadá. Jako už několik týdnů, i na tento meteorologové předpovídají trvalý a vydatný déšť. Ze všech aktivit nám připadá pro toto počasí nejpřijatelnější trek. Zabalíme batohy a vydáme se na cestu.
Pětidenní přechod Jeseníků, Rychlebských hor a Králického Sněžníku - říjen 2011 - obrázek

Pětidenní přechod Jeseníků, Rychlebských hor a Králického Sněžníku - říjen 2011 - obrázek

Skřítek – Prostřední Lipka.  Vzdálené jsou  od sebe 94 km. Pro nás to znamenalo pět dní pochodu s velkým batohem a pět krásných dní strávených v Jeseníkách, Rychlebských horách a na Králickém Sněžníku.

Rychlebské hory – Smrk – říjen 2011 - obrázek

Rychlebské hory – Smrk – říjen 2011 - obrázek

Výšlap na nejvyšší vrchol Rychlebských hor – Smrk

Dvoudenní přechod části hřebene Jeseníků - září 2011 - obrázek

Dvoudenní přechod části hřebene Jeseníků - září 2011 - obrázek

Borůvkové Jeseníky – přechod části hřebene  

hanak.marketa@centrum.cz
Kontakt: horalezhane@centrum.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one