Hory, horolezectví, turistika, skialpinismus, rybaření a příroda
Mnoho fotografií na www.horalezhane.rajce.idnes.cz
P5310004_1.jpg
bolivia2.jpg
Толбачик-23.jpg
sibir.png
Logo Horalé z Hané - Noshaq.jpg
cordillera_blanca.jpg
PB192584.JPG
http://dhaulaghiri-trek-a-dhampus-peak.webnode.cz/
http://dhaulaghiri-trek-a-dhampus-peak.webnode.cz/
Muztaghata 2013

Muztaghata 2013

PA235193.jpg
PA310655b.jpg
P8030362_resize.JPG
P8170816_poutak.jpg
Cestovatelské stránky kamaráda Pavla Dušičky
Hory a skály
Editace stránek
Stránky systému Webgarden
Stránky zdarma

Přechod Hochschwabu - červenec 2013

P7077064_zmena velikosti.JPG
Čtyřdenní přechod Hochschwabu
Přípravu na expedici Muztagh Ata jsme ukončili čtyřdenním přechodem Hochschwabu, kdy jsme kromě toho, že jsme si užívali hor a setkali s přáteli, testovali některé nové vybavení, které budeme s sebou brát na Muztagh Atu. Konkrétně jsme byli zvědavi na solární nabíječku, pomocí které jsme nabíjeli telefon (3 hodiny) a sportovní kameru MagiCam (2 hodiny). Vyzkoušeli jsme například také stan od Salewy, který budeme používat v nižších výškových táborech. Výborně se osvědčily pohorky Rapace Gore-Tex. Ač byly zcela nové a neprošlápnuté po čtyřech dnech pochodu nebyl na noze jediný otlak ani puchýř.

Fotogalerie:
http://horalezhane.rajce.idnes.cz/Hochschwab_-_cervenec_2013/

Nádherné vápencové pohoří, které se nachází ve východní části Štýrska, jsme chtěli navštívit už dlouho. Vyrazili jsme ve čtvrtek ráno ze Seewiesenu přímo na hřeben. Hřebenovkou jsme došli k chatě Schiestlhaus. Poslední hodinku jsme měli celou dobu bouřku v zádech a každou chvíli nás postrašil hrom. Původně jsme chtěli přejít nejvyšší vrchol pohoří Hochschwab a spát u bivaku Fleischer Biwakschachtel na jeho druhé straně. Chatař nám ale nabídl, že můžeme za slušnou cenu přespat na chatě, tak jsme toho využili. Navečer se trošku udělalo hezky, tak jsme na lehko vyběhli na vrchol Hochschwabu a zase zpět k chatě.
Druhý den jsme se probudili do mlhy, kterou občas vystřídal déšť. Uplakané počasí nám nevadilo, jen ty výhledy jsme si mohli akorát tak představovat. Sešli jsme po hřebeni dolů k chatě Häuselalm a odtud namířili směr chata Sonnschienhütte. Cestou jsme si odskočili do jeskyně nad jezírkem Sackswieswnsee, kde jsme si zařádili a trochu pojedli.
Nedaleko chaty jsme našli na louce krásný plácek na spaní. Celou noc pršelo. Ráno nás příjemně budilo z dáli se ozývající cinkání zvonců krav, které se přibližovalo blíž a blíž až bylo úplně nejblíž a krávy svými velkými čumáky nám zvědavě ožužlávali stany. Stádo jsme zajímali čím dál víc, Zdeněk dokonce bránil snídani vlastním tělem. Po snídani déšť ustal, krávy odešly a my pokračovali zpět k chatě Häuselalm, odkud nás čekal prudký sestup do Bodenbauer. Na parkovišti jsme se posilnili pivkem a vydali se zase vzhůru na hřeben. Údolím Trawiestal jsme se dostali až k na první pohled zdánlivě nepostupné hradbě skal. Cestička nahoru však byla pohodlná a my vystoupali až do sedla Vogauer Kreutz. Odtud jsme šli pod masivem Hochschwabu k chatě Voisthalerhutte. Cestou jsme si vyhlédli opět luxusní místo pro přespání. Cestou nám ještě předvedlo přírodní divadlo stádo kamzíků, v němž se dva samci rozhodli utkat se mezi sebou.
Ráno bylo krásně slunečné, před námi byl už ale jen sestup dolů do údolí a odjezd domů.
14.07.2013 20:29:34
horalezhane
hanak.marketa@centrum.cz
Kontakt: horalezhane@centrum.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one