Hory, horolezectví, turistika, skialpinismus, rybaření a příroda
Mnoho fotografií na www.horalezhane.rajce.idnes.cz
P5310004_1.jpg
bolivia2.jpg
Толбачик-23.jpg
sibir.png
Logo Horalé z Hané - Noshaq.jpg
cordillera_blanca.jpg
PB192584.JPG
http://dhaulaghiri-trek-a-dhampus-peak.webnode.cz/
http://dhaulaghiri-trek-a-dhampus-peak.webnode.cz/
Muztaghata 2013

Muztaghata 2013

PA235193.jpg
PA310655b.jpg
P8030362_resize.JPG
P8170816_poutak.jpg
Cestovatelské stránky kamaráda Pavla Dušičky
Hory a skály
Editace stránek
Stránky systému Webgarden
Stránky zdarma

Wachau na kole - září 2010

Wachau na kole - září 2010 - obrázek

Wachau na kole - září 2010 - obrázek

Cykloturistika v údolí Wachau. Na kole projedeme Spitz, Dürnstein, Weissenkirchen a Krems.

Pro prodloužený víkend volíme kvůli počasí kola a bude-li trochu přát počasí, tak si chceme zalézt.

Volba padla na nádhernou oblast Wachau. Na kole projedeme Spitz, Dürnstein, Weissenkirchen a Krems. Všechna městečka nás nadchla svými historickými centry.

Wachau je údolí podél řeky Dunaje a bylo v roce 2000 zapsáno do seznamu Unesco.

 

Fotogalerie:

http://horalezhane.rajce.idnes.cz/Wachau_na_kole%2C_Durnstein%2C_Spitz%2C_Weissenkirchen%2C_Krems_-_zari_2010/

25. září

Odjíždíme směr Rakousko. Moc optimisticky počasí nevypadá, přesto věříme předpovědi, která hlásí, že zítra a pozítří má být relativně slušně.

Prší, prší a zase prší. Čím blíže jsme Kremsu, tím déšť houstne. Za deště stavíme v Rossatsbachu na břehu Dunaje v kempu stan.

 

26. 9.

Ráno stále prší. Stejně jako celou noc. Válíme se ve stanu. Kolem 9. hodiny ale začíná déšť slábnout až přestane úplně. Využíváme toho. Zdenda mění na kolech brzdy a maže řetězy. Pak už si nabalíme každý malý batůžek s pláštěnkou a svačinkou a v 11.45 hodiny se vydáváme po Dunajské cyklostezce proti proudu řeky směrem na Melk. Až k prvnímu přívozu se stezka vine mezi vinicemi. Poté vinohrady vystřídají pole s kukuřicí.

U druhého přívozu (a také posledního před Melkem) se rozhodujeme, že s časových důvodů ale i kvůli šetření sil na případné zítřejší lezení, nepojedeme až do Melku, ale necháme se převézt na druhou stranu Dunaje do městečka Spitz.

Ve Spitzu nejprve krátce bloudíme, ale brzy nacházíme značení, které nás vede krásným vinařským centrem. Ze Spitzu šlapeme opět mezi vinicemi. Míjíme také nádherný kamenný kostel St. Michael. A pak zase pořád samé víno, vinice, dokonce i burčák. Shodujeme se na tom, že být ve vinařském kraji a neochutnat místní víno, by bylo škoda. Zastavujeme tedy v městečku Weissenkirchen u jednoho sklípku a kupujeme si sedmičku bílého vína.   

Další zastávku děláme až v Dürnsteinu. Hlavím cíli našeho dnešního putování. Kola zanecháváme na nádraží a pak šlapeme první cestou, která vede vzhůru do skal. Po chvíli stoupání se ocitáme u prvních skalek. Obhlížíme možnosti lezení, ale zatím žádné zajištěné cesty nevidíme. Ale na jedné ze skal vidíme vrcholovou knížku. To bude asi to pravé, co hledáme. Brzy stojíme u věží Däumling a Dickopf a jsme spokojeni. Cesty jsou zajištěné podle našich představ (tedy aspoň se nám to jeví) a podle průvodce se tu najdou i cesty lehčího ražení vhodné pro nás.

Motáme se ve skalách docela dlouho. Zima nás ale nakonec vyhání směrem ke zřícenině Dürenstein a pak už sestupujeme přes centrum zpět k nádraží pro kola.

Dále pokračujeme opět mezi vinohrady do Kremsu. U mostu do Maternu chvíli váháme, zda přejet na druhou stranu Dunaje už teď, ale nakonec to bereme přes Krems. Chvíli bloudíme, než se nám podaří najet na ten správný most přes řeku. Pak už ale žádný problém není. Snad jen to, že začíná drobně mžít. V okamžiku, kdy dorazíme krátce po 18. hodině do kempu, začíná pršet pořádně a do ránu už nepřestane.

 

Celkem jsme najeli 49 kilometrů. Sice nepršelo, ale foukal hodně silný vítr a teplota nepřekročila 12 stupňů.

 

29.09.2010 09:48:09
horalezhane
hanak.marketa@centrum.cz
Kontakt: horalezhane@centrum.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one