Hory, horolezectví, turistika, skialpinismus, rybaření a příroda
Mnoho fotografií na www.horalezhane.rajce.idnes.cz
P5310004_1.jpg
bolivia2.jpg
Толбачик-23.jpg
sibir.png
Logo Horalé z Hané - Noshaq.jpg
cordillera_blanca.jpg
PB192584.JPG
http://dhaulaghiri-trek-a-dhampus-peak.webnode.cz/
http://dhaulaghiri-trek-a-dhampus-peak.webnode.cz/
Muztaghata 2013

Muztaghata 2013

PA235193.jpg
PA310655b.jpg
P8030362_resize.JPG
P8170816_poutak.jpg
Cestovatelské stránky kamaráda Pavla Dušičky
Hory a skály
Editace stránek
Stránky systému Webgarden
Stránky zdarma

Výšlap na nejvyšší vrchol Vídeňského lesa Schöpfl - duben 2012

Výšlap na nejvyšší vrchol Vídeňského lesa Schöpfl - duben 2012 - obrázek

Výšlap na nejvyšší vrchol Vídeňského lesa Schöpfl - duben 2012 - obrázek

Výšlap na nejvyšší vrchol Vídeňského lesa Schöpfl 893 m

Odpočinkový den jsme se rozhodli strávit na kolech a pro tento účel jsme si je také vzali s sebou. Cílem bude nejvyšší vrchol  Vídeňského lesa Schöpfl, který je pro cykloturistiku jako stvořený.  Cesta k němu vede pěknou krajinou a prakticky nikde člověk nejede po rovině.

Fotogalerie:

http://horalezhane.rajce.idnes.cz/Nejvyssi_vrchol_Videnskeho_lesa_Schopf_na_kole_-_duben_2012/


Snad jediným úsekem, který vede relativně po rovině, je cesta z kempu do Kaumbergu. Za Kaumbergem odbočíme doprava na vedlejší silnici a stoupáme cyklostezkou Fuchsweg přes osady Stadlmann a Jura vzhůru. Cestou máme možnost kochat se výhledy na hrad Arabug a náš loňský vrchol Hoscheck. Mezi loukami posetými rozkvetlými pampeliškami stojí ve stínu lavička. Nemůžeme ji nechat bez povšimnutí, takže zastavíme, z brašny vytáhneme svačinku a radostně se do ní zakousneme.  Po jídle znovu usedáme do sedla a šlápneme do pedálu. Projíždíme kolem statku, kde nás vítá volně běhající pes. Chce se s námi mermomocí kamarádit, hlavně Zdenda se mu obzvlášť líbí. Za statkem končí asfaltka a začíná prudká lesní cesta plná štěrku a písku.  Moc dobře se po ní dolů nejede. Navíc je u mostku potřeba prudce odbočit doleva, což Markéta zaregistruje tradičně na poslední chvíli, prudce zabrzdí a předvede ukázková smyk.

Dál vede cesta po hlavní silnici. Cestou přehlédneme odbočku na Schöpfl, takže si jen tak tréninkově vyšlápneme několik kiláčků do kopce.  Až se nám zdá podezřelé, že odbočka pořád není, vytáhneme mapu a zjistíme, co jsme tušili. Musíme se vrátit. Vrátíme se zpět do místa, které se jevilo jako možná odbočka a zajedeme tam. Odtud nás čeká osmi kilometrové stoupání po šotolinové cestě na vrchol Schöpfl. Těsně pod vrcholem je horská chata, ale je zavřená a na vrcholu stojí rozhledna, ze které se dá krásně rozhlédnout po okolí – je vidět Vídeň, Ras, Schneeberg…

U rozhledny asi hodinu lelkujeme, je tu totiž krásně. Pak už musíme pokračovat tříkilometrovým sjezdem po Reisenbachstrecke dolů, kde se znovu napojujeme na hlavní silnici. Po ní se nám ale nechce jet, takže asi po kilometru odbočujeme na další cyklostezku. Už podle mapy to vypadá na pěkně drsné stoupání. Skutečnost je ještě horší. Prudký šotolinový kopec by se zvládnout dal, ale to nesmí člověk zastavit. Zdenda těch 2,5 kilometru zvládne, Markétě tak 500 metrů před koncem stoupáním podjede kolo a už není schopna se do prudkáče rozjet. Nespokojeně si brblá a tlačí kolo. Mnohem raději by seděla v sedle. Z vršku nás čeká už jen sjezd do St. Corony a osm kilometrů z kopce do Altermarktu. Cestou doplníme zásoby pečiva a koupíme si také dvě plechovky chlazeného piva, které kousek od kempu vypijeme na lavičce u řeky.

Trasa: 48 km

 

04.05.2012 12:35:48
horalezhane
hanak.marketa@centrum.cz
Kontakt: horalezhane@centrum.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one