Hory, horolezectví, turistika, skialpinismus, rybaření a příroda
Mnoho fotografií na www.horalezhane.rajce.idnes.cz
P5310004_1.jpg
bolivia2.jpg
Толбачик-23.jpg
sibir.png
Logo Horalé z Hané - Noshaq.jpg
cordillera_blanca.jpg
PB192584.JPG
http://dhaulaghiri-trek-a-dhampus-peak.webnode.cz/
http://dhaulaghiri-trek-a-dhampus-peak.webnode.cz/
Muztaghata 2013

Muztaghata 2013

PA235193.jpg
PA310655b.jpg
P8030362_resize.JPG
P8170816_poutak.jpg
Cestovatelské stránky kamaráda Pavla Dušičky
Hory a skály
Editace stránek
Stránky systému Webgarden
Stránky zdarma

Nízké Jeseníky na kole - květen 2010

Nízké Jeseníky na kole - květen 2010 - obrázek

Nízké Jeseníky na kole - květen 2010 - obrázek

Cykloturistika v oblasti Nízkého Jeseníku a rovinaté Hané

Je sice víkend, ale předpověď slibuje déšť. Proto volíme jen kratší a už mockrát projetou trasu, která má ale vše, co máme rádi – kopce, lesy, přírodu.

Fotogalerie:

Proplétáme se ranní ospalou Olomoucí, což je pro nás plus. Aspoň se nemusíme motat mezi divočícími auty. Po průjezdu parkem, profičíme kolem bazénu a vzápětí se napojujeme v Hejčíně na silnice vedoucí ven z města. Úsek z  Olomouce do Chomoutova musíme nějak vydržet. Olomouc sice ještě spí, ale přesto se najde spousta řidičů, kteří nás míjí. Obvyklému hustému provozu situace naštěstí neodpovídá, přesto je tu – dá se říct – čilý ruch.

Z Chomoutova pokračujeme do Štěpánova a Štarnova. Kousek za ním se napojujeme na cyklostezku, která nás dovede až do Šternberka. Tam se opět stáváme součástí silničního provozu. Šlapeme směrem na Ecce Homo, ale kousek za cedulí hlásící konec Šternberka odbočujeme na již méně rušnou silnici, která nás v serpentinách dovádí do Domašova u Šternberka. Z Domašova absolvujeme tradiční sjezd dolů do Bělkovického údolí a takřka ihned začínáme stoupat do Jívové. Pětikilometrové stoupání je ale příjemné. Na jeho konci náš čeká Jívová. Dosud na nás nepadla ani jedna hlášená dešťová kapka.

Z Jívové pokračujeme mezi poli k Domskému lesu a pak čtyři kilometry sjíždíme do Hrubé Vody. Hrubou Vodou profrčíme až do Hluboček docela zdatně, aby ne, když je cesta stále z kopce. V Hlubočkách tradičně zahýbáme doleva a začínáme necelé dva kilometry stoupat do Posluchova. Pak už nám zbývá jen pár malinkých terénních vlnek, mineme Radíkovskou věž a brzy začínáme sjíždět do Dolan. 

Z Dolan vede cesta opět po více frekventované silnici do Hlušovic, kde odbočujeme na cyklostezku, která kolem železničních kolejí vede skoro až do Černovíra. Tady už se musíme mít na pozoru zase více, protože dopravní ruch zhoustnul. Domů dojíždíme v pořádku. Nezmokli jsme.


Olomouc - Chomoutov - Štěpánov - Štarnov - Šternberk - Domašov u Šternberka - Jívová - Hrubá Voda - Hlubočky - Mariánské Údolí - Posluchov - Radíkovská věž - Dolany - Hlušovice - Olomouc. 71,5 km


24.09.2010 15:31:43
horalezhane
hanak.marketa@centrum.cz
Kontakt: horalezhane@centrum.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one