Hory, horolezectví, turistika, skialpinismus, rybaření a příroda
Mnoho fotografií na www.horalezhane.rajce.idnes.cz
P5310004_1.jpg
bolivia2.jpg
Толбачик-23.jpg
sibir.png
Logo Horalé z Hané - Noshaq.jpg
cordillera_blanca.jpg
PB192584.JPG
http://dhaulaghiri-trek-a-dhampus-peak.webnode.cz/
http://dhaulaghiri-trek-a-dhampus-peak.webnode.cz/
Muztaghata 2013

Muztaghata 2013

PA235193.jpg
PA310655b.jpg
P8030362_resize.JPG
P8170816_poutak.jpg
Cestovatelské stránky kamaráda Pavla Dušičky
Hory a skály
Editace stránek
Stránky systému Webgarden
Stránky zdarma

Kružberk - květen 2010

Kružberk - květen 2010 - obrázek

Kružberk - květen 2010 - obrázek

Dvoudenní výlet z Olomouce k přehradě Kružberk a údolím Bystřice zpět

V pátek po práci zabalíme cyklobrašny a usedneme na kola, abychom se vydali k přehradě Kružberk. Ve Šternberku nás začínají pronásledovat bouřková mračna, kterým se nám nakonec daří úspěšně ujet.

Fotogalerie:

http://horalezhane.rajce.idnes.cz/Kruzberk_na_kole_-_kveten_2010/

 

Za Šternberkem vystoupáme na Ecce Homo. Cesta by to byla pěkná, jen ten hustý provoz nám vadí. Dál pokračujeme  směrem na Moravský Beroun a až do Gurtramovic jedeme jako na houpačce - nahoru, dolů, nahoru, dolů. Za to z Guntramovic do Budišova nad Budišovkou je to mnohakilometrový mírný sjezd. V Budišově nás začínají dohánět mračna a navíc je čas poohlédnout se po nějakém tom noclehu. Jeden z místních obyvatel nám nabízí, ať si postavíme stan u něj na zahradě. Nabídku přijímáme.

V sobotu ráno pobalíme věci a společně s naším hostitelem Honzou se vydáme napřed na vyhlídkovou jízdu nad Budišova a pak k přehradě. Kousek za Budišovem ale má Honza defekt, tak se vrací domů. My pokračujeme dál k přehradě. Tam si odskočíme ke skalám, abychom je omrkli. Pak podél přehrady míříme domů.  Docela nás začíná tlačit čas, protože jsme odpoledne pozvaní na oslavu narozenin.

V Berouně odbočujeme na Sedm Dvorů a jedeme do Grygova údolím Bystřice. Jsme rádi, že jsme zvolili tuto trasu, protože údolí je hodně pěkné. Z Jívové pokračujeme Domským lesem do Hrubé Vody. Cesta vede z kopce skoro až do Mariánského Údolí. V Grycově jsme včas. Po oslavě ještě nasedneme na kola, abychom ujeli posledních devět kilometrů do Olomouce.

Pátek 28. 5. – Olomouc – Slavonín – Chomoutov – Benátky – Štarnov – Šternberk – Lipina – Horní Loděnice – Ondrášov – Moravský Beroun – Stará Libavá – Guntramovice - Budišov nad Budišovkou. 56 km
Sobota 29. 5. – Budišov nad Budišovkou – hráz přehrady Kružberk – lezecké skalky pod Kružberkem – Kerhartice – Medlice – Bílčice – Májůvka – Dvorce – Čabová – Moravský Beroun – Sedm Dvorů – Hraničné Petroviče – Jívová – Hrubá Voda – Hlubočky – Mariánské Údolí – Velká Bystřice – Velký Týnec – Grygov – Olomouc – Slavonín. 84 km

23.09.2010 12:00:59
horalezhane
hanak.marketa@centrum.cz
Kontakt: horalezhane@centrum.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one