Hory, horolezectví, turistika, skialpinismus, rybaření a příroda
Mnoho fotografií na www.horalezhane.rajce.idnes.cz
P5310004_1.jpg
bolivia2.jpg
Толбачик-23.jpg
sibir.png
Logo Horalé z Hané - Noshaq.jpg
cordillera_blanca.jpg
PB192584.JPG
http://dhaulaghiri-trek-a-dhampus-peak.webnode.cz/
http://dhaulaghiri-trek-a-dhampus-peak.webnode.cz/
Muztaghata 2013

Muztaghata 2013

PA235193.jpg
PA310655b.jpg
P8030362_resize.JPG
P8170816_poutak.jpg
Cestovatelské stránky kamaráda Pavla Dušičky
Hory a skály
Editace stránek
Stránky systému Webgarden
Stránky zdarma

Hostýnské vrchy, Troják a Tesák na kole - květen 2011

Hostýnské vrchy, Troják a Tesák na kole - květen 2011 - obrázek

Hostýnské vrchy, Troják a Tesák na kole - květen 2011 - obrázek

Hostýnské vrchy jsou našim již tradičním cílem. Tentokrát jsme se rozhodli pro menší obměnu trasy a zařadili do „programu“ i Troják, takže na Tesák jsme vyjeli pro změnu z Rajnochovic.

Krásné slunečné a bezvětrné počasí se postupně mění. Sluníčko sice krásně svítí stále, ale vítr sílí a je studený. Nejvíce ho pociťujeme v úseku Pavlovice – Podhradní Lhota. Tento úsek nás stojí docela dost sil a to máme stoupání teprve před sebou. Na druhou stranu okolí Bezuchova krásně rozkvetlo žlutými pampeliškami a širokými lány rovněž žlutě kvetoucí řepky.

Fotogalerie:

http://horalezhane.rajce.idnes.cz/Hostynske_vrchy%2C_Trojak_-_Tesak_na_kole_-_kveten_2011/

Stoupání z Rajnochovic se ale ukazuje přívětivější, než když se jede z Bystřice pod Hostýnem. V Rajnochovicíc hlásá cedule – Tesák 9 km. Silnice stoupá jen mírně, má příjemný sklon, až jsme z toho lehce nervozní. Kilometry ubíhají a nám se pořád zdá, že zase moc nestoupáme a pořád čekáme, kdy se asfaltová cesta začne zvedat. A ono pořád nic. Dojíždíme až na rozcestí Troják – Tesák. Odbočujeme na Troják a ten poslední kilometr je už trošku prudší, ale žádná hrůza. Na Trojáku vjíždíme do okresu Vsetín. Moc se tady ale nezdržujeme, protože vítr je fakt hodně studený. Sjedeme zpátky na rozcestí a míříme na tři kilometry vzdálený Tesák. Tady si kola odkládáme u ohniště a chvíli odpočíváme a svačíme. Pak se po zkušenostech z předchozích let pořádně oblečeme na mnohakilometrový sjezd do Bystřice. V minulých letech jsme totiž po sjezdu dole v Bystřici hlásali, že rozmrzneme nejspíš až o žních.

Zdendům zdravotní stav se ale začíná prudce zhoršovat. Má z toho studeného větru chycené průdušky, pokašlává a nemůže se pořádně nadechnout, což do kopců je trošku problém. Úplně zbitý dojíždí do Buku na zastávku, kde chvíli odpočíváme. Zdenda je na tom hodně špatně, ale rozhoduje se pokračovat. Takže velmi pomalu, místy tak pomalu, že jsme na hranici toho, jestli se ještě udržíme v sedle nebo už spadneme, vyšlápneme všechny kopce, které nás cestou domů ještě čekají a tak se pomalu dostáváme domů.

 

Slavonín – Holice- Vsisko – Velký Týnec – Hostkovice – Vacanovice  –Lipňany – Penčice – Zábeštní Lhota – Sobíšky – Buk – Prosenice – Radslavice – Pavlovice u Přerova – Šišma – Bezuchov – Žákovice – Vítonice – Horní Újezd – Komárno – Podhradní Lhota – Rajnochovice – Troják – Tesák – Chvalčov – Bystřice pod Hostýnem – Křtomil – Lipová – Dřevohostice – Nahošovice – Hradčany – Pavlovice u Přerova – Radslavice – Prosenice – Buk – Sobíšky – Zábeštní Lhota – Penčice – Lipňany – Vacanovice – Hostkovice – Velký Týnec – Vsisko - Holice - Slavonín

 

Povrch:                       asfalt

Profil:                          rovinatý až kopcovitý

Obtížnost:                   střední

Čas jízdy:                    7:40 hod.

Celkový čas:              9:05 hod.

Délka trasy:                124,4 km

Prům. rychlost:           16,24 km/h

Min. výška:                 209 m

Max. výška:               685 m

Stoupání:                    54,38 km

Klesání:                       57,43 km

Nastoupané výš. m.:  1111 m

Sklesané výš. m.:      1111 m

Max. sklon do kopce: 10 %

Max. sklon z kopce:   7,3 %

08.05.2011 14:31:35
horalezhane
hanak.marketa@centrum.cz
Kontakt: horalezhane@centrum.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one