Hory, horolezectví, turistika, skialpinismus, rybaření a příroda
Mnoho fotografií na www.horalezhane.rajce.idnes.cz
P5310004_1.jpg
bolivia2.jpg
Толбачик-23.jpg
sibir.png
Logo Horalé z Hané - Noshaq.jpg
cordillera_blanca.jpg
PB192584.JPG
http://dhaulaghiri-trek-a-dhampus-peak.webnode.cz/
http://dhaulaghiri-trek-a-dhampus-peak.webnode.cz/
Muztaghata 2013

Muztaghata 2013

PA235193.jpg
PA310655b.jpg
P8030362_resize.JPG
P8170816_poutak.jpg
Cestovatelské stránky kamaráda Pavla Dušičky
Hory a skály
Editace stránek
Stránky systému Webgarden
Stránky zdarma

Hostýnské vrchy na kole - duben 2010

Hostýnské vrchy na kole - duben 2010 - obrázek

Hostýnské vrchy na kole - duben 2010 - obrázek

Jarní vyjížďka na Tesák v Hostýnských vrších

Předpověď počasí hlásí odpoledne zesilování větru, proto se snažíme vyjet co nejdříve. Vyrážíme v 8.15 hodin za krásného slunečného a takřka bezvětrného počasí. Vítr ale začínáme pociťovat poměrně brzy – už před Pňovicemi, kde také děláme první větší zastávku. Zdenda opravuje Markétě přehazovačku.

Fotogalerie:

http://horalezhane.rajce.idnes.cz/Hostynske_vrchy_na_kole%2C_Olomouc_-_Tesak_-_Olomouc_-_duben_2010/

Cesta ubíhá dobře a bez dalších problémů. Až do Prosenic jsme nebyli rozhodnuti, zda pojedeme na Helfštýn nebo na Tesák. V Prosenicích se oba shodujeme na tom, že vyšlápneme na Tesák, takže odbočku na cyklistickou stezku na Helfštýn míjíme a pokračujeme po kočičích hlavách do Radslavic. V Pavlovicích nás čeká krátké, zato řádně prudké stoupání. Za vesnicí zase jedeme ze sympatického kopce, na kterém oba překonáváme svůj dosavadní rychlostní rekord.

V Dřevohosticích nám oběma pomalu začíná docházet voda na pití. Zásoby chceme doplnit v Bystřici pod Hostýnem, protože ve všech ostatních vesnicích mají obchody v neděli zavřeno. Při vjezdu do Bystřice už fouká docela silný protivítr. V Bystřici si dáváme pauzu na lavičkách na náměstí před radnicí, kde se oba posilníme, protože nás čeká několika kilometrové stoupání. Kousek za náměstím je Albert, kde mají v neděli otevřeno do 14 hodin (v sobotu do 17 hod). Koupíme si tam 1,5 litrovou Mattoni a pokračujeme dál. Odtud už prakticky stoupáme až na Tesák. Zpočátku je stoupání sympatické a nenáročné, posledních tři a půl kilometru musíme přeřadit na první stupeň a na tom dojedeme až nahoru. Nahoře na Tesáku jsme v 12.45 hodin.

Po předchozích zkušenostech, kdy jsme při sjezdu z Tesáku řádně promrzli, jsme tentokrát nenechali nic náhodě. Oblékáme čepice, mikiny, větrovky Rakoncajky a vracíme se zpět do Olomouce.

Za odměnu se chceme zastavit v Bystřici na pivko, ale žádnou sympatickou hospůdku v centru města kupodivu nenacházíme. Jedna je otevřená až na samém konci města. Na lavičce před hospodou vypijeme pivo a pokračujeme dál. Vítr nám fouká příjemně do zad, takže cesta ubíhá. Mezi Dřevohosticemi a Nahošovicemi musíme zastavit a převléknout se jen do kraťasů, trička a bundy. Při sjezdu do Hradčan se podaří opět překonat náš rekord v rychlosti. Zdenda dosáhne rychlosti 56,57 km/hod, Markéta 52,32 km/hod.

Další větší zastávku děláme až Grygově na hřišti, kde se stavíme na pivo. Domů už nám zbývá posledních 10 kilometrů, které stále s větrem v zádech utečou jako nic. Doma jsme v 17.30 hodin.  

Trasa: 120 km

Slavonín – Grygov – Velký Týnec – Hostkovice – Vacanovice – Lipňany – Pňovice – Zábešní Lhota – Sobíšky – Buk – Prosenice – Radslavice – Pavlovice u Přerova – Šišma – Hradčany – Nahošovice – Dřevohostice – Lipová - Křtomil – Bystřice pod Hostýnem – Chvalčov – Tesák – Chvalčov – Bystřice pod Hostýnem – Křtomil – Lipová – Dřevohostice – Nahošovice – Hradčany - Pavlovice u Přerova – Radslavice – Prosenice – Buk – Sobíšky – Zábešní Lhota – Pňovice – Lipňany – Vacanovice – Hostkovice – Velký Týnec – Grygov - Slavonín

28.01.2011 08:08:16
horalezhane
hanak.marketa@centrum.cz
Kontakt: horalezhane@centrum.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one